ДТП, Повернення водійських прав

Покарання за керування авто водієм, якого позбавлено водійських прав

Керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами - консультація адвоката позбавлення водійських прав - стаття 126 купап

За керування транспортним засобом у стані сп’яніння чи за відмову пройти огляд на стан сп’яніння передбачено суворе адміністративне покарання. Однак, ще суворіше покарання за керування транспортним засобом водієм, якого застосовано санкцію у виді позбавлення водійських прав.

Згідно ст. 130 КУпАП, за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння, передбачені адміністративні покарання у виді штрафу в розмірі від 17000 до 51000 грн. з обов’язковим позбавленням водійських прав на строк від 1 до 10 років.

Детальніше про відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння (ст. 130 КУпАП) ТУТ.

Для багатьох водіїв, право керувати транспортними засобами – необхідність (робоча, коли автомобіль – джерело доходу, коли потрібно використовувати автомобіль в роботі опосередковано (постійні зустрічі, ділові поїздки тощо) чи коли автомобіль використовується для сім’ї (відвезти дітей в садок чи школу, дружину чи чоловіка на роботу, поїхати в магазин на закупи, поїхати відпочити тощо)).

Позбавлення права керувати для багатьох водіїв – найсуворіший вирок. Тому багато водіїв розглядає можливість керування авто навіть після того як суд виніс рішення про позбавлення водійських прав.

Відповідальність за керування без прав по ст. 126 КУпАП

Згідно ст. 126 КУпАП, керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 20400 грн.

Повторне протягом року керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 40800 грн. з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від 5 до 7 років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Як бачимо, керування транспортним засобом, водієм. якого позбавлено такого права, карається суворіше, ніж керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Саме тому, багато водіїв обирають боротьбу за свої водійські права ще на стадії оформлення матеріалів та розгляду справи по якій суд може застосувати санкцію – позбавлення водійських прав.

Раніше АвтоЮрист розповідав, що потрібно надати адвокату щоб юридична консультація по ст. 130 КУпАП була максимально ефективною.

Якщо ви потрапили у ситуацію, пов’язану з позбавленням водійських прав по ст. 130 КУпАП, звертайтесь до нас за номером телефону 093 37-66-740 (меседжери WhatsApp, TelegramViber, iMessage, Signal), і для вас буде доступна як юридична консультація, так і повний правовий захист адвоката у вашій справі.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.

Related Posts

Залишити відповідь