ДТП

Адвокат по ДТП про адміністративну відповідальність за ст. 124 КУпАП

Юридична консультація адвоката по ДТП - стаття 124 КУпАП - автоюрист

За офіційною статистикою Патрульної поліції, яку відстежує адвокат по ДТП, за перші 7 місяців цього року в Україні відбулося 12609 ДТП, в яких є загиблі або травмовані. Усі ці дорожні розслідуються в межах кримінального провадження по ст. 286 КК або 286-1 КК.

Однак, набагато більше відбувається дорожніх аварій, в результаті яких усі залишаються живими і здоровими. Такі автопригоди розслідуються як справи про адміністративне правопорушення.

Адміністративна відповідальність по ст. 124 КУпАП

Cтаття 124 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху ПДР, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна. Покарання: штраф в розмірі 850 грн. або позбавлення водійських прав на 6 міс., на рік.

Як показує практика адвоката по ДТП, адміністративні справи по ст. 124 КУпАП, зазвичай розглядаються максимально спрощено. Патрульні поліцейські часто формально складають матеріали, не надто шукаючи усю необхідну інформацію. Складені протоколи, схема місця ДТП не завжди відповідають вимогам, передбаченим законодавством.

Не зафіксовані на місці аварії сліди, уламки, осипи часто унеможливлюють об’єктивний розбір справи по ДТП. По цих даних, адвокат по ДТП, експерт може відтворити механізм автопригоди, встановити місце зіткнення.

До речі, саме неправильно зафіксоване у схемі місця ДТП місце зіткнення, може суттєво викривити механізм аварії та перешкодити встановити об’єктивну істину по справі.

Дуже важливо, щоб на місці ДТП було зафіксовано максимально повно усю наявну інформацію. Адвокат, який працює по справах автомобільни дорожніх аварій, з повною інформацією, може розробити ефективну стратегію захисту водія в суді.

Суд по ст. 124 КУпАП

Справи по ДТП без потерпілих (по ст. 124 КупАП) розглядає районний суд. Саме суд вирішує чи винний водій, відносно якого надійшли матеріали.

Патрульні поліцейські повинні здійснювати оформлення ДТП на місці. Вони зобов’язані зафіксувати усю слідову інформацію на місці ДТП, склавши схему, опитати свідків, учасників аварії, встановити наявність інших можливих доказів (у т.ч. наявність відеозаписів).

Після оформлення, матеріали передаються до суду. Рішення районного суду можна оскаржити в апеляційному порядку. Однак, рішення суду апеляційної інстанції по таких справах є остаточним і оскарженню не підлягає.

Раніше АвтоЮрист розповідав як дізнатися коли суд по ДТП.

Адвокат по ДТП

В таких справах, адвокат по ДТП, після детального аналізу справи, запропонує водію ефективну стратегію захисту по справі. Інколи, для того щоб отримати переможне рішення, достатньо уже наявних матеріалів. Буває таке, що юрист збирає докази додатково, опитує додаткових свідків, шукає та аналізує відеозаписи, додатково виїжджає на місце ДТП для аналізу слідів.

В складних справах по ДТП, адвокат часто ініціює призначення експертизи. Загальновідомо, що відповідь на питання, часто залежить від самого питання. Тому, вирішуючи чи призначати експертизу, потрібно заздалегідь розуміти, які питання будуть поставлені експерту та які вихідні дані будуть йому надані для відповіді на поставлені питання.

Тому, крім питань експерту, адвокат по ДТП повинен вирішити й які вихідні дані можуть бути надані на експертизу.

Для позитивного вирішення справи по ДТП, дуже часто важливе значення мають конкретні вихідні дані. Мова про конкретні швидкості, відстані, розташування об’єктів тощо. Зазвичай їх беруть із пояснень свідків та учасників ДТП. схеми ДТП.

Однак, чи завжди такі дані з таких джерел є об’єктивними? Чи може свідок об’єктивно сказати з якою швидкістю рухався автомобіль? Тому адвокат по ДТП повинен ще й перевірити вихідні дані на спроможність, а також переконати інших учасників справи (іншу сторону, суд, експертів) у тому, що надані ним дані є об’єктивними.

Раніше ми писали, що потрібно для того щоб юридична консультація адвоката по ДТП була ефективною.

Кримінальні справи по ДТП насправді можуть бути досить складними, такими, що потребують багато ресурсу (мова про час, процесуальні дії, залучення інших осіб-експертів, свідків тощо). Для багатьох це зрозуміло.

Але, зовсім інше сприйняття ДТП як справ про адміністративні правопорушення по ст. 124 КУпАП.

Насправді ж, не важливо, до яких наслідків призвела ДТП, адвокат по ДТП, щоб надати професійну правову допомогу, зобов’язаний максимально детально вникати у справу, аналізувати наявні дані, шукати додаткові докази.

Юридична консультація адвоката по ДТП

Найкраще, якщо адвоката залучають до справи одразу ж на місце ДТП. Професійний юрист із спеціалізацією по справах ДТП зможе кваліфіковано зафіксувати усю необхідну інформацію. яку в майбутньому використає на користь свого клієнта. 

Зазвичай на місці ДТП водії не завжди думають про необхідність залучення адвоката, особливо, якщо відсутні потерпілі. Тому, початком вступу спеціаліста у справу стає юридична консультація адвоката по ДТП.

Отримати консультацію адвоката по ДТП у нас дуже легко – просто напишіть нам.

Related Posts

Залишити відповідь