ДТП

Кримінальна відповідальність за ДТП

Порушення правил дорожнього руху може стати причиною розслідування кримінальної справи та відповідальності за ДТП для водія. Банально, але приїзд на місце автопригоди автомобіля швидкої медичної допомоги уже стає причиною розслідування аварії як кримінального злочину.

Звичайно, не всі дорожньо-транспортні пригоди розслідуються в межах кримінального процесу. Для кваліфікації дорожньої аварії за нормами кримінального закону, обов’язково повинні бути певні чинники. Адвокат по ДТП зобов’язаний прослідувати, щоб у випадку намагання притягнути до відповідальності водія, як мінімум ці всі чинники були наявні.

Адвокат по ДТП т. 093 37-66-740 (WhatsApp, TelegramViber, iMessage, Signal)

Згідно статті 286 Кримінального кодексу, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, тяжкі тілесні ушкодження або призвело до смерті потерпілих є кримінально караним.

Тобто, важливою умовою для кваліфікації автомобільної аварії як кримінальної і притягнення водія до відповідальності за ДТП є настання певних наслідків – завданої здоров’ю, життю потерпілих шкоди.

Від ступені завданої шкоди залежить кримінальна відповідальність за ДТП з потерпілими.

Згідно ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу, за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, передбачена кримінальна відповідальність у виді штрафу від 51000 до 85000 грн. або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Штраф за ДТП з потерпілими можливий тільки у випадку, якщо наслідком аварії є отримання потерпілим травм середньої тяжкості. Зверніть увагу також, що у випадку визнання водія винним за ч. 1 ст. 286 КК, як додаткове покарання обов’язкове – позбавлення водійських прав.

До речі, кримінальне законодавство дозволяє, навіть при наявності вини водія, закривати кримінальні справи за ч. 1 ст. 286 КК без будь яких кримінально-правових наслідків (ні штрафу, ні позбавлення водійських прав). Адвокат по ДТП готує відповідні документи і в правоохоронних органів з’являється обов’язок закрити справу.

Згідно частини 2 статті 286 Кримінального кодексу, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, передбачає кримінальне покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Згідно ч. 3 ст. 286 КК, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили загибель кількох осіб, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Кримінальні справи по ДТП з потерпілими, водій у стані сп’яніння.

Окрема кримінальна відповідальність за ДТП з потерпілими, якщо водій, який допустив порушення правил безпеки руху перебував у стані сп’яніння.

За ч. 1 ст. 286-1 Кримінального кодексу, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, караються позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років.

Згідно ч. 2 ст. 286-1 КК, за ті самі діяння, вчинені в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо вони заподіяли потерпілому тяжке тілесне ушкодження, передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до восьми років.

Згідно частини третьої статті 286-1 Кримінального кодексу України, за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинили смерть потерпілого, передбачено кримінальне покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.

Якщо ж порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, призведе до загибелі кількох осіб, згідно ч. 4 ст. 286-1 КК, водію загрожуватиме позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від семи до десяти років.

Важливо! У випадку визнання водія винним за ст. 286-1 КК (ДТП з потерпілими, вчинене у стані сп’яніння), до нього застосовується реальне позбавлення волі. Тобто, у такому випадку неможливе будь яке звільнення особи від відбування покарання. Законом заборонено застосовувати випробування (умовний строк) по такій справі.

Раніше Адвокат по ДТП розповідав про усі причини зупинки транспортного засобу патрульним поліцейським.

Щоб отримати юридичну консультацію адвоката по ДТП, просто напишіть нам.

Related Posts

Залишити відповідь