Оскарження штрафів, Повернення водійських прав

Позбавлення водійських прав за перевищення швидкості

Перевищення швидкості є найважливішим фактором ДТП з потерпілими в Україні. Особливо це важливо в населених пунктах, де зазвичай багато пішоходів та велосипедистів.

Однією з останніх законодавчих ініціатив 2022 року став законопроект №6214. Він повинен ввести позбавлення водійських прав за порушення ПДР щодо швидкості руху.

Не секрет, що перевищення швидкості – основна причина ДТП з потерпілими. Близько 40% усіх дорожніх аварій напряму пов’язані зі швидкістю руху.

Пропонується ввести відповідальність за перевищення  швидкості в населених пунктах більше як на 30 км/год. Покарання таке ж, як і штраф за перевищення швидкості більше як на 50 км/год. – 1700 грн.

У випадку, якщо в населеному пункті перевищити швидкість більше як на 50 км/год. – покарання у виді позбавлення водійських прав строком від 3 до 6 місяців.

За перевищення в населеному пункті більше як на 70 км/год. – позбавлення водійських прав на рік (від 6 міс. до 12 міс.)

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, різниця у ймовірності аварії, спричиненої в населених пунктах, з важкими наслідками зростає на 400%, якщо їхати зі швидкістю 80 км/год., замість встановлених законом 50 км/год.

Раніше АвтоЮрист розповідав про штрафні бали за порушення ПДР, які пропонуються.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Більше про те як оскаржити штраф за порушення ПДР.

Related Posts

Залишити відповідь