Новини

Штраф за літні шини взимку. В парламенті новий законопроект про порушення ПДР

В парламенті пропонують штрафувати водіїв, які їздять на літніх шинах взимку. Відповідний законопроект уже зареєстрований.

Багато європейських країнь містять вимогу до водіїв змінювати автомобільні шини по сезону. За порушення ПДР у цих країнах – високий штраф.

Однак, українські Правила дорожнього руху таких імперативних, чітко сформованих, вимог не містять. Хоч, згідно тих же ПДР, водії повинні перезувати автомобіль на зимове взуття. 

Детальніше читайте про кримінальну відповідальність за автомобільні шини не по сезону.

У Верховній Раді взялися за виправлення ситуації і запропонували карати водіїв, які їздять взимку на літній гумі штрафами.

Фактично вводиться заборона на керування транспортним засобом не обладнаним зимовими чи всесезонними автомобільними шинами у період з 01 листопада до 31 березня.

За таке порушення пропонується ввести адміністративний штраф в розмірі 340 грн.

В пояснювальній записці до законопроекту, автор зазначає, що кількість ДТП з потерпілими зазвичай зростає в період пізньої осені та ранньої зими. Власне в цей період багато водіїв ще не змінюють своє автомобільне взуття. 

Раніше АвтоЮрист розповідав як сплатити штраф за порушення ПДР зі знижкою 50%.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Більше про те як оскаржити штраф за порушення ПДР.

Related Posts

Залишити відповідь