Новини, Оскарження штрафів

Нероз’яснення прав водію, призводить до скасування штрафу за порушення ПДР

При розгляді справи про адміністративне правопорушення (за порушення ПДР), посадова особа відповідальна за розгляд, зобов’язана виконувати декілька важливих функцій. По-перше, вона повинна оголосити, яка саме справа підлягає розгляду. По-друге, з’ясувати, хто саме притягується до адміністративної відповідальності. І по-третє, роз’яснити всім особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права та обов’язки. Після цього може складатися протокол про адміністративне правопорушення чи виноситися постанова в справі про адміністративне правопорушення. Порушення призводить до скасування штрафу за порушення ПДР.

В одній із справ щодо оскарження штрафу за порушення ПДР, суд вчергове констатував, що Кодекс України про адміністративні правопорушення встановлює певну процедуру розгляду справи про адміністративне правопорушення та визначає систему правових механізмів забезпечення дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Розгляд справи про адміністративне правопорушення та її вирішення повинно відбуватися в точній відповідності з законом та з дотриманням прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Так, в постанові в справі про адміністративне правопорушення, у відповідній графі щодо роз’яснення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності її прав був відсутній підпис водія, який мав би підтвердити, що йому роз’яснили права. Відеозапис розгляду справи поліцейські не надали.

Таким чином судом було констатовано, що доказів, які б підтверджували факт роз’яснення позивачу прав та обов’язків під час розгляду справи про притягнення позивача до адміністративної відповідальності матеріали справи не містять.

В результаті розгляду справи, відповідачем (тобто поліцією) не доведено, що справу було розглянуто з дотриманням процедури розгляду справи та не спростовано твердження водія, що йому не було роз`яснено його права та обов`язки.

За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку про протиправність притягнення водія до адміністративної відповідальності за порушення ПДР та наявність підстав для скасування оспорюваної постанови.

Раніше АвтоЮрист розповідав про огляд водіїв на стан алкогольного, наркотичного та іншого сп’яніння.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram, LinkedIn і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Більше про те як оскаржити штраф за порушення ПДР.

Related Posts

Залишити відповідь