Оскарження штрафів

Обов’язкове страхування відповідальності водія на випадок ДТП

Українське законодавство дозволяє водію користуватися автомобілем, який є забезпеченим згідно полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ). Є випадки, коли автовласник звільнений від обов’язку застрахувати свою відповідальність. Але навіть в цих варіантах, автомобіль вважається забезпеченим і у випадку ДТП, майновий тягар лягає на МТСБУ.

Закон про обов’язкове автострахування визначає, що метою такого ОСЦПВ є забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та/або майну потерпілих внаслідок ДТП та захисту майнових інтересів страхувальників (водія, винного в ДТП).

Обов’язок автострахування відповідальності на випадок ДТП

Керувати незабезпеченим згідно договору ОСЦПВ автомобілем – заборонено. Тобто, кожний водій повинен керувати тільки автомобілем, який застрахований на день поїздки.

Однак є винятки. Закон звільняє від обов’язку страхувати відповідальність на випадок ДТП:

  • учасників бойових дій,
    постраждалих учасників Революції Гідності,
    осіб з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом,
    осіб з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами,
    осіб, що керують транспортним засобом, належним особі з інвалідністю I групи, у її присутності.

У випадку, якщо такі особи стають винуватцями ДТП, замість страхової компанії, в межах страхових лімітів, потерпілому в ДТП буде виплачувати МТСБУ.

Згідно діючих, станом на сьогодні страхових лімітів, максимальна страхова сума за шкоду, завдану в результі ДТП (тобто, коли настає страховий випадок) майну – 160000 грн., за шкоду завдану життю, здоров’ю – 320000 грн.

Відповідальність за відсутність полісу ОСЦПВ

Правила дорожнього руху вимагають від водія завжди мати при собі і у випадках, передбачених законодавством, пред’явити патрульному поліцейському діючий поліс автострахування ОСЦПВ (страховий сертифікат «Зелена картка») або чинний електронний договір обов’язкового страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів. Особи, які звільнені від обов’язкового страхування повинні підтвердити це відповідним посвідченням.

Якщо водій кермує незабезпеченим автомобілем, Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає, що на нього може бути накладено адміністративний штраф в розмірі 425 грн.

Відповідальність може понести й особа, яка звільнена від обов’язку страхувати відповідальність на випадок ДТП, якщо вона не зможе підтвердити таке право.

Що страхуємо?

Важливо зазначити, що хоч договір і має назву обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласника, однак за цим договором фактично страхується відповідальність водія конкретного автомобіля.

Закон визначає такий автомобіль як “забезпечений” – транспортний засіб, зазначений у чинному договорі обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Саме тому, у випадку, якщо автовласник продає транспортний засіб, договір страхування відповідальності на випадок ДТП продовжує діяти, навіть, якщо реєстраційний номер автомобіля буде змінений. Незмінним залишається VIN-номер цього транспортного засобу, який обов’язково вказується в полісі.

По факту, згідно договору обов’язкового автострахування страхується майнова відповідальність водія. Тобто, у випадку ДТП, винний водій не сплачуватиме свої власні кошти за завдану шкоду. За нього це зробить страхова компанія (в межах страхових лімітів).

Якщо страхової виплати не вистачить для покриття завданої в ДТП шкоди, винному водію доведеться доплачувати різницю самостійно.

Консультація адвоката по ДТП

Якщо ви стали учасником дорожньої аварії і вам потрібна консультація адвоката по ДТП, з питань автострахування, в нас ви отримаєте максимум інформації з цих питань. Ви можете отримати консультацію адвоката онлайн, з допомогою сучасних мобільних месенджерів (WhatsApp, Telegram, Signal, Viber), платформи відеозв’язку (Skype, Meet, Teams, Zoom, FaceTime та інші) чи по телефону. Також вам доступна юридична консультація у нас в офісі, в центрі Києва.

Записатися на консультацію до адвоката дуже легко – просто напишіть нам:

Раніше АвтоЮрист розповідав, що штраф за поліс обов’язкового автострахування накладатимуть в автоматичному режимі.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.

Related Posts

Залишити відповідь