Оскарження штрафів

Чи потрібно пред’являти поліс обов’язкового автострахування поліцейському

Сьогодні все частіше поліцейські, при зупинці автомобіля, не запитують поліс страхування для пред’явлення, адже інформацію щодо страхування можна перевірити у відкритому доступі. Ми думали, що конфлікти на фоні пред’явлення полісу автострахування уже вичерпали себе. Однак, виявляється такі й далі існують.

Згідно пункту 2.1 “ґ” ПДР, водій повинен мати при собі чинний страховий поліс (страховий сертифікат «Зелена картка») про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).

Згідно пункту 2.4 “а” ПДР, на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також пред’явити для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1. Згідно із ч. 1 ст. 126 КУпАП, керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в полісі (договорі) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, або не пред’явила чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 425 грн.

Однак, закон визначає, що поліцейський не має безумовного права права вимагати від водія пред’явити поліс страхування. Хоч, здавалося б ПДР встановлюють обов’язок водія безумовно пред’являти такий документ, закон про дорожній рух робить важливе уточнення.

Згідно статті 16 Закону Про дорожній рух, водій зобов’язаний на вимогу поліцейського, у випадках, передбачених законодавством, пред’явити у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страховий сертифікат “Зелена картка”) або пред’явити чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на паперовому чи електронному носії або відображення інформації про його наявність в електронному свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу).

Згідно ч. 2 ст. 21 Закону про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, контроль за наявністю договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів здійснюється відповідними підрозділами Національної поліції при 1) складанні протоколів щодо порушень правил дорожнього руху та 2) оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод.

Таким чином, вимагати у водія пред’явити поліс страхування поліцейський може лише у 2 випадках: 1) притягнення водія до адмінвідповідальності за інше правопорушення 2) оформлення матеріалів ДТП.

Разом з тим, задля уникнення конфліктних ситуацій, ми завжди рекомендуємо пред’являти поліцейським поліс страхування, якщо вони цього просять.

Перш за все ви зекономите свій час та свої нервові клітини на місці зупинки.

Пред’явивши поліс, а не відмовляючи це робити через відсутність законних причин, ви точно не отримаєте якийсь видуманий штраф, який поліцейський може накласти для того щоб притягнути вас до відповідальності за непред’явлення полісу страхування. Так, і таке може бути.

Якщо ви надасте поліцейському поліс, вам не потрібно буде оскаржувати дії поліцейського, що беззаперечно забере у вас цінний ресурс – час, а в окремих випадках – грошові кошти.

Раніше АвтоЮрист розповідав про адміністративний штраф за брудний номерний знак.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.

Отримати допомогу АвтоЮрист в оскарженні штрафу за порушення ПДР дуже легко! Просто напишіть нам у зручний спосіб:

Related Posts

Залишити відповідь