ДТП

Оформити європротокол і отримати страхове відшкодування

Особа, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, звільняється від адміністративної відповідальності за порушення ПДР, що спричинило пошкодження транспорту, якщо учасники ДТП спільно склали повідомлення про цю пригоду (європротокол).

Водії – учасники дорожньої аварії можуть оформити ДТП без виклику патрульної поліції та походів по судах. Стаття 124 КупАП дозволяє зробити це цілком легально. При цьому, потерпілий автовласник отримає матеріальне відшкодування за пошкоджений автомобіль.

Умови, коли учасники ДТП можуть оформити європротокол

Для того щоб водії могли скористатися правом самостійно оформити ДТП без виклику поліції, щоб в майбутньому отримати страхове відшкодування, тобто скласти так званий “європротокол”, потрібно щоб обов’язково співпали умови.

Згідно пункту 2.11 Правил дорожнього руху України, у разі настання ДТП за участю транспортних засобів:
1) зазначених у чинному договорі обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, за умови експлуатації таких транспортних засобів особами, відповідальність яких застрахована,
2) відсутності травмованих (загиблих) людей,
а також 3) за умови досягнення згоди водіїв таких транспортних засобів щодо обставин скоєння дорожньо-транспортної пригоди,
4) за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції
, –
водії-учасники ДТП мають право скласти спільне повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду відповідно до встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро зразка.

Виключно за співпадіння усіх цих умов, складати європротокол доцільно і можливо.

Сьогодні європротокол можна скласти як у паперовій формі (бланк можна отримати у страховій компанії), так і оформити електронний європротокол, скориставшись цим посиланням (офіційна сторінка МТСБУ, повністю безкоштовно).

Страхова виплата за європротоколом

Потрібно пам’ятати про ще одну важливу умову. За європротоколом, максимальна страхова виплата не буде перевищувати 80 тис. грн. якщо страховий поліс винуватця ДТП оформлено з 01 липня 2022 року і 50 тис. грн., якщо поліс ОСЦПВ оформлено до 01 липня цього року.

До речі, раніше АвтоЮрист розповідав, що парламент готується значно посилити контроль і відповідальність за наявністю полісів автострахування.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Адвокат по ДТП 093 37-66-740 (WhatsApp, TelegramViber, iMessage, Signal)

 

Related Posts

Залишити відповідь