Новини

Пластикове посвідчення водія і техпаспорт скасовують

Пластикове посвідчення водія чи свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу не потрібні взагалі.

З 14 грудня, в Україні можна буде отримувати тільки електронні посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Пластик буде не обов’язковим.

За бажанням, звичайно, можна отримати й пластик. Однак від нього можна повністю відмовитися.

Відмова від пластикового посвідчення чи свідоцтва, дозволить зекономити, адже відпаде необхідність платити за їх виготовлення.

Повідомляється, що вибір електронного чи пластикового документу також впливатиме на необхідність фізично відвідувати сервісний центр МВС. При замовленні тільки електронного документу, відвідувати сервісний центр МИС потреби не буде. Якщо ж громадянин захоче отримати пластиковий бланк водійських прав, техпаспорта на автомобіль, йому потрібно буде їхати за ними безпосередньо. 

Водійські права і свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу уже сьогодні доступні в електронній версії через мобільний застосунок Дія. Також, вже сьогодні, через застосунок Дія, українці мають можливість поділитися електронним свідоцтвом про реєстрацію з іншим водієм.

Крім того, що водій, з яким поділилися свідоцтвом, може правомірно користуватися транспортним засобом, він ще й вказується як відповідальний користувач. Це означає, що усі штрафи за порушення ПДР, які будуть зафіксовані камерами автоматичної фіксації порушень ПДР, буде отримувати цей відповідальний користувач, а не автовласник. 

Як вам таке нововведення. Готові відмовитися від пластику?

Раніше АвтоЮрист розповідав як сплатити штраф за порушення ПДР зі знижкою 50%.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Залишити відповідь