ДТП

Чи потрібен адвокат по ДТП у кримінальній справі

Кримінальні справи по ДТП – досить специфічна категорія справ. Адвокат по ДТП, здійснюючи захист водія від обвинувачення, повинен володіти спеціальними знаннями як в галузі права, так і в галузі експертизи ДТП.

Раніше АвтоЮрист розповідав яка кримінальна відповідальність передбачена за ДТП згідно статті 286 і 286-2 Кримінального кодексу.

Адвокат по ДТП т. 093 37-66-740 (WhatsApp, TelegramViber, iMessage, Signal)

Досудове розслідування ДТП

Володіння спеціалізованими знаннями з розслідування ДТП, великий практичний досвід в таких справах, дозволяє автоадвокату уже на місці ДТП оперативно фіксувати необхідну слідову інформацію, яка може бути упущена звичайним спостерігачем, а особливо учасником автопригоди (переважно перебуває у стресовій ситуації, його можуть забрати з місця події в медичний заклад), якому зазвичай не до деталей. Навіть слідчий не завжди фіксує всю інформацію (з різних причин).

Важливість зафіксованих на місці ДТП обставин важко перебільшити. Гальмівні сліди, уламки і осипи, розміри, відстані, прив’язка до конкретних об’єктів – це все є фундаментом кримінальної справи.

Для справ по дорожньо-транспортних пригодах є важливим дача водієм – учасником аварії пояснень, показів слідчому. Адже дані, надані в показах, під час допиту в слідчого, будуть використовуватися для обвинувачення водія у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ст. 286 КК України.

Допит в слідчого відбувається зазвичай не на місці ДТП, можливо на наступний день, а то й ще пізніше. До такого допиту можна і варто підготуватися. До речі, одним із важливих завдань адвоката по ДТП є готування клієнта до допиту. Жодний кваліфікований юрист не дозволяє клієнту йти на допит без відповідної підготовки.

Письмові покази водію пропонується надати саме на місці зіткнення, одразу ж після події. Зазвичай їх відбирають патрульні поліцейські ще до приїзду слідчо-оперативної групи. В цьому випадку, володіючи спеціальними знаннями, оперативно аналізуючи сліди аварії на місці події, автоюрист може допомогти клієнту не наговорити на себе, не сказати лишнього.

Нічого не говори без адвоката!

Ви має право відмовитися давати будь які покази без адвоката. Згідно ст. 59 Конституції України, кожен має право на професійну правничу допомогу.

Допит у слідчого – далеко не кінець розслідування ДТП. Зібрані і зафіксовані на місці дорожньої автопригоди докази, отримані пояснення від учасників, свідків ДТП лягають в основу даних для проведення експертизи.

На досудовому слідстві, адвокат має право (яким потрібно вперто користуватися) самостійно збирати максимальну кількість доказів, опитувати встановлених свідків, шукати інших свідків. Юрист аналізує наявні докази, залучає експертів і спеціалістів із суміжних галузей. Адвокат, як і слідчий, наділений правом проводити експертизи по ДТП.

Отримані автоадвокатом докази можуть стати наслідком того, що ще до суду, кримінальна справа по ДТП, яка розслідувалася з обвинувальним ухилом відносно клієнта, буде закрита. Однак,частіше буває, що впертість слідчих, які ігнорують факти, призводить до того, що зібрані докази дозволяють отримати виправдувальний вирок уже в суді.

Запобіжний захід у справах по ДТП з потерпілими

Останнім часом правоохоронні органи дуже часто ініціюють питання застосування запобіжного заходу щодо водія, який підозрюється у вчиненні ДТП з потерпілими. Особливо це актуально по автопригодах у стані сп’яніння.

Правоохоронці затримують водія і просять суд застосувати запобіжний захід: тримання під вартою, домашній арешт, заставу. Чим тяжчі наслідки, тим суворіший запобіжний захід ініціюють. Адвокат повинен воювати ще й з цими “вітряками”.

Це важливий етап в роботі по кримінальному провадженні. Адже на кону – свобода клієнта тут і зараз. Запобіжний захід може обиратися ще задовго до судового розгляду справи по суті, без достатньої кількості доказів.

Адвокат повинен зібрати необхідну кількість доказів вже на цьому етапі. Потрібні докази не тільки по ДТП, але й такі, які будуть гарантувати належну процесуальну поведінку підозрюваного, вказувати його сімейний стан, доходи, характеристики. Завданням як мінімум переконати суд, що підозрюваний водій нікуди не зникне, буде постійно з’являтися на перший же виклик суду, прокурора, слідчого, не буде чинити перешкод в розслідуванні справи. Основне ж завдання щоб суд повністю відмовив прокурору в задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу.

Після завершення досудового слідства відбувається основний етап.

Судовий розгляд кримінальної справи по ДТП

На цьому етапі суддя повинен вирішити чи винний водій в ДТП, чи наявні докази, які чітко доводять вину обвинуваченого, чи підлягає він кримінальній відповідальності або чи можливо постановити виправдувальний вирок.

На цій стадії адвокат перед судом детально розбирає кожний доказ, документ, кожну експертизу, вказуючи що в них не так, чому вони є неналежними чи недопустимими доказами. Важливим є допит свідків та експертів у судовому засіданні.

Часто вже в ході судового розгляду кримінальної справи, адвокат може ініціювати призначення повторної, додаткової експертизи ДТП.

Головним завданням адвоката по ДТП у справі є отримання максимально позитивного результату для клієнта. Інколи це призначення мінімального з можливого покарання, звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі, збереження права керувати транспортними засобами. Найбажаніший результат розгляду кримінальної справи – виправдувальний вирок або закриття кримінального провадження з інших причин.

А далі – відстоювання вироку в апеляції, подача апеляційної скарги чи розгляд справи у Верховному Суді.

Огляд місця ДТП, перша консультація адвоката, поданий адвокатський запит для отримання тих чи інших доказів або для перевірки доказів, наданих обвинуваченням, допит свідків, експертів в суді, призначення і вивчення експертизи, промова в судових дебатах – з самого початку і до самого кінця, юриста по ДТП працює на клієнта для отримання найкращого з можливих результатів.

Для звичайного, навіть бувалого водія, розслідування кримінальної справи – складний заплутаний лабіринт. Адвокат – той провідник, який проведе через небезпеки, труднощі процесу по правильній дорозі до потрібного пункту призначення. Якщо вам потрібний такий провідник, не сумнівайтеся, адвокат по ДТП Богдан Глядик (т. 093 37-66-740 – пишіть у WhatsApp, TelegramViber, iMessage, Signal) – досвідчений професіонал, який пройде з вами увесь шлях справи.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Related Posts

Залишити відповідь