ДТП

Чи потрібен адвокат по ДТП у кримінальній справі

Кримінальні справи по ДТП – досить специфічна категорія справ. Адвокат по ДТП, здійснюючи захист водія від обвинувачення, повинен володіти спеціальними знаннями як в галузі права, так і в галузі експертизи ДТП.

Раніше АвтоЮрист розповідав яка кримінальна відповідальність передбачена за ДТП згідно статті 286 і 286-2 Кримінального кодексу.

Досудове розслідування ДТП

Володіння спеціалізованими знаннями з розслідування ДТП, великий практичний досвід в таких справах, дозволяє адвокату уже на місці ДТП оперативно фіксувати необхідну слідову інформацію, яка може бути упущена звичайним спостерігачем, а особливо учасником ДТП (переважно перебуває у стресовій ситуації, його можуть забрати з місця ДТП в медичний заклад), якому зазвичай не до деталей. Навіть слідчий з ДТП не завжди фіксує всю інформацію (з різних причин).

Важливість зафіксованих на місці ДТП обставин важко перебільшити. Гальмівні сліди, уламки і осипи, розміри, відстані, прив’язка до конкретних об’єктів – це все є фундаментом кримінальної справи.

Для справ по ДТП є важливим дача водієм – учасником ДТП пояснень, показів слідчому. Адже дані, надані в показах, під час допиту в слідчого, будуть використовуватися для обвинувачення водія у вчиненні кримінального злочину.

Допит в слідчого відбувається зазвичай не на місці ДТП, можливо на наступний день, а то й ще пізніше. До такого допиту можна підготуватися. До речі, одним із важливих завдань адвоката є готування клієнта до допиту. Жодний кваліфікований адвокат не дозволяє клієнту йти на допит без відповідної підготовки.

Письмові покази водію пропонується надати саме на місці ДТП, одразу ж після події. Зазвичай їх відбирають патрульні поліцейські ще до приїзду слідчо-оперативної групи. В цьому випадку, володіючи спеціальними знаннями, оперативно аналізуючи сліди аварії на місці події, адвокат по ДТП може допомогти клієнту не наговорити на себе, не сказати лишнього.

Нічого не говори без адвоката!

Ви має право відмовитися давати будь які покази без адвоката. Згідно ст. 59 Конституції України, кожен має право на професійну правничу допомогу.

Допит у слідчого – далеко не кінець розслідування ДТП. Зібрані і зафіксовані на місці ДТП докази, отримані пояснення від учасників, свідків ДТП лягають в основу даних для проведення експертизи по ДТП.

На досудовому слідстві, адвокат має право (яким потрібно вперто користуватися) самостійно збирати максимальну кількість доказів, опитувати встановлених свідків, шукати інших свідків. Юрист аналізує наявні докази, залучає експертів і спеціалістів із суміжних галузей. Адвокат, як і слідчий, наділений правом проводити експертизи по ДТП.

Отримані адвокатом докази можуть стати наслідком того, що ще до суду, кримінальна справа по ДТП, яка розслідувалася з обвинувальним ухилом відносно клієнта, буде закрита. Однак,частіше буває, що впертість слідчих, які ігнорують факти, призводить до того, що зібранідокази дозволяють отримати виправдувальний вирок уже в суді.

Запобіжний захід у справах по ДТП з потерпілими

Останнім часом правоохоронні органи дуже часто ініціюють питання застосування запобіжного заходу щодо водія, який підозрюється у вчиненні ДТП з потерпілими. Особливо це актуально по ДТП у стані сп’яніння.

Правоохоронці затримують водія і просять суд застосувати запобіжний захід: тримання під вартою, домашній арешт, заставу. Чим тяжчі наслідки ДТП, тим суворіший запобіжний захід ініціюють. Адвокат повинен воювати ще й з цими “вітряками”.

Це важливий етап в роботі адвоката в кримінальному провадженні. Адже на кону – свобода клієнта тут і зараз. Запобіжний захід може обиратися ще задовго до судового розгляду справи по ДТП по суті, без достатньої кількості доказів.

Адвокат повинен зібрати необхідну кількість доказів вже на цьому етапі. Потрібні докази не тільки по ДТП, але й такі, які будуть гарантувати належну процесуальну поведінку підозрюваного, вказувати його сімейний стан, доходи, характеристики. Завданням як мінімум переконати суд, що підозрюваний водій нікуди не зникне, буде постійно з’являтися на перший же виклик суду, прокурора, слідчого, не буде чинити перешкод в розслідуванні справи. Основне ж завдання щоб суд повністю відмовив прокурору в задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу.

Після завершення досудового слідства відбувається основний етап.

Судовий розгляд кримінальної справи по ДТП

На цьому етапі суддя повинен вирішити чи винний в ДТП водій, чи наявні докази, які чітко доводять вину обвинуваченого, чи підлягає він кримінальній відповідальності або чи можливо постановити виправдувальний вирок по ДТП.

На цій стадії адвокат перед судом детально розбирає кожний доказ, документ, кожну експертизу, вказуючи що в них не так, чому вони є неналежними чи недопустимими доказами. Важливим є допит свідків по ДТП та експертів у судовому засіданні.

Часто вже в ході судового розгляду кримінальної справи по ДТП, адвокат може ініціювати призначення повторної, додаткової експертизи ДТП.

Головним завданням адвоката по ДТП у справі є отримання максимально позитивного результату для клієнта. Інколи це призначення мінімального з можливого покарання, звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі, збереження права керувати транспортними засобами. Найбажаніший результат розгляду кримінальної справи по ДТП – виправдувальний вирок або закриття кримінального провадження з інших причин.

А далі – відстоювання вироку в апеляції, подача апеляційної скарги чи розгляд справи у Верховному Суді.

Огляд місця ДТП, перша консультація адвоката, поданий адвокатський запит для отримання тих чи інших доказів або для перевірки доказів, наданих обвинуваченням, допит свідків, експертів в суді, призначення і вивчення експертизи ДТП, промова в судових дебатах – з самого початку і до самого кінця, адвокат по ДТП працює на клієнта для отримання найкращого з можливих результатів.

Для звичайного, навіть бувалого водія, розслідування кримінальної справи по ДТП – складний заплутаний лабіринт. Адвокат – той провідник, який проведе через небезпеки, труднощі процесу по правильній дорозі до потрібного пункту призначення. Якщо вам потрібний такий провідник, не сумнівайтеся, адвокат по ДТП Богдан Глядик (т. 067 157-24-14 – також Viber, WhatsApp, Telegram) – досвідчений професіонал, який пройде з вами увесь шлях справи.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *