ДТП

Адвокат по ДТП про притягнення до відповідальності пішоходів

адвокат по ДТП з пішоходом про відповідальність пішохода за дорожню аварію

Пішохід здійснив перетин проїзної частини в невстановленому місці, а саме поза межами пішохідного переходу та допустив наїзд на себе транспортного засобу. Суд визнав винним в ДТП пішохода, який порушуючи вимоги п. 4.4, 4.7, 4.14 ПДР, здійснював перетин проїзної частини у недозволеному місці.

Як вбачається із судового рішення, за наслідками наїзду автомобіля на пішохода було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України. Факт внесення відомостей в реєстр досудових розслідувань та початок досудового слідства адвокату по ДТП дозволяє зробити висновок, що до відповідальності за ДТП з наїздом на пішохода мав би бути притягнутий (за задумом слідства) водій транспортного засобу.

Оскільки в пішохода не підтвердилися травми середньої тяжкості (мінімальна кваліфікуюча ознака, для притягнення до відповідальності водія за ст. 286 КК), кримінальне провадження було закрито. На жаль, опубліковані дані справи не дають можливості встановити чи направлялася справа про притягнення водія до адміністративної відповідальності до суду.

Суд розглядав справу про притягнення до адміністративної відповідальності пішохода і визнав його винним.

Зокрема суд встановив, що 1) пішоходу забороняється виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки (п. 4.14 “А” ПДР), 2) пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах (п. 4.7 ПДР), 3) у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи (п. 4.4 ПДР).

Суд констатував, що суб’єктом адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП є будь який учасник дорожнього руху, у т.ч. й пішохід.

Як стверджує адвокат по ДТП Богдан Глядик, рішення про притягнення пішохода до адміністративної відповідальності за ДТП не поодинокі, хоч їх і не так багато, як могло б бути. На його думку, реальність притягнення пішохода до відповідальності за ДТП залежить від адвоката водія-учасника такої ДТП.

Потрібно прикласти чимало зусиль щоб не тільки захистити водія в ДТП з пішоходом, але й притягнути до адмін. відповідальності пішохода.

Однак не так багато рішень щодо притягнення пішохода до кримінальної відповідальності за ДТП. Одним із судових рішень, за яким пішохода притягнуто до кримінальної відповідальності згідно статті 291 Кримінального кодексу (порушення чинних на транспорті правил, що убезпечують рух, а також нормативно-правових актів, норм і правил виготовлення, переобладнання, ремонту транспортних засобів, якщо це спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки) є рішення Верховного Суду у 2019 році.

Тоді Верховний Суд констатував, що пішохід є повноправним учасником дорожнього руху. Він зобов’язаний знати й неухильно виконувати вимоги ПДР. У зв’язку із цим, пішохід є суб’єктом злочину, оскільки, зокрема, від його поведінки та дотримання ПДР залежить безпека на дорогах.

Раніше АвтоЮрист розповідав чи завжди правий пішохід.

Адвокат по ДТП в справах по дорожніх аваріях з пішоходом завжди повинен детально аналізувати поведінку пішохода та правовими методами “наполягати” на притягненні пішохода до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Слідство завжди першочергово вирішує чи була можливість у водія уникнути наїзду на пішохода. Однак часто на досудовому слідстві приділяється дуже мало уваги (якщо взагалі приділяється) правовій поведінці пішохода як учасника дорожнього руху.

Дослідження цього аспекту дорожньої аварії та доведення причинно-наслідкового зв’язку порушень пішохода з наслідками автопригоди є одним із основних завдань адвоката по ДТП.

До речі, одним із способів зробити це, є проведення в межах кримінального провадження по ст. 286 КК слідчого експерименту, до якого адвокат повинен готувати водія. На підставі отриманих під час відтворення обстановки даних в подальшому проводиться експертиза, яка й може дати відповідь на питання чи винний водій в ДТП.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.

Юридична консультація адвоката по ДТП – максимально просто. Пишіть:

Related Posts

Залишити відповідь