Новини

Нові Правила дорожнього руху для автомобілістів

Уряд вніс зміни в Правила дорожнього руху. Підставою змін вказано наближеність до європейського законодавства.

Найважливіша зміна, яка має стосунок до абсолютно кожного водія – у світлу пору доби під час руху за межами населених пунктів, обов’язково повинні бути увімкнені денні ходові вогні або ближнє світло фар.

Така вимога для українського водія не нова. Однак до змін, вона застосовувалася лише в період з 01 жовтня до 01 травня. Тепер же, таке правило застосовується круглорічно.

За відповідне порушення, патрульні поліцейські накладають штраф в розмірі 510 грн.

Раніше АвтоЮрист писав про штраф за некористування ближнім світлом фар та про правомірність його накладення.

Ще одна зміна внесена в правила перевезення дітей в автомобілі. Раніше заборонялося перевозити дітей, зріст яких менше ніж 145 см, у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем (автокрісла, бустери тощо), що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу.

Тепер же зріст дитини в цьому правилі змінено і без дитячих утримуючих систем дозволено перевозити дітей, ріст яких від 150 см. За порушення – штраф від 510 до 850 грн.

Читайте також про те, чи можна перевозити дітей на передньому сидінні.

Остання внесена в ПДР зміна в правилах зупинки транспортних засобів. Нова редакція п. 27.2 “в”: на автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.42.1 “Місце для стоянки”, 5.42.2 “Місце для стоянки”, 5.42.3 “Місце для стоянки”, 5.43 “Зона стоянки” або 6.15 “Місце відпочинку”.

Усі ці зміни повинні вплинути на безпеку дорожнього руху та зменшити аварійність на автомобільних дорогах.

Про свіжі зміни, а також інші норми правил безпеки дорожнього руху, адвокат по ДТП Богдан Глядик говорив в прямому ефірі Українського радіо.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.

Related Posts

Залишити відповідь