Оскарження штрафів

Чи можна перевозити дітей на передньому сидінні?

штраф за перевезення дітей без автокрісла від 510 до 850 грн згідно ст 121 купап. автоюрист розповідає як перевозити дітей

Пам’ятаєте як просилися в батьків дозволити їхати в автомобілі на передньому пасажирському сидінні? Часом нам дозволяли (тільки щоб правоохоронці не побачили), часом відмовляли під різними причинами.

Давайте розберемо питання чи можна перевозити дітей на передніх сидіннях автомобіля?

Згідно з вимогами п. 21.11 ПДР, забороняється перевозити дітей, зріст яких менше ніж 145 см, у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем (автокрісла, бустери тощо), що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу.

Тобто, якщо зріст дитини до 145 см., її перевезення в автомобілі можливо тільки з використанням автокрісел. бустерів.

За порушення цієї вимоги ПДР, передбачені штрафи, згідно ст. 121 КУпАП: 510 грн.. якщо правопорушення вчинено вперше, 850 грн. – за повторність порушення.

Згідно п. 21.13 ПДР, дитячі утримуючі системи встановлюють на місцях для сидіння, крім першого ряду. У разі перевезення дитини віком до трьох років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху з обов’язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (у разі її наявності).

Як бачимо, дитячі автокрісла повинні встановлюватися на другому або третьому ряді сидінь в автомобілі, але не на першому. Винятком є перевезення дітей до 3-х років. Їх можна перевозити на передньому сидінні, але з дотриманням жорстких правил безпеки.

Отже, на передньому пасажирському сидінні можна перевозити дитину віком до 3-х років (з дотриманням важливих правил безпеки) або. якщо дитина ростом більше 145 см.

Раніше адвокат по ДТП розповідав про адміністративну відповідальність за ДТП по ст. 124 КУпАП.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.

Читайте також: на дорогах збільшується кількість камер автофіксації порушень ПДР.

Related Posts

Залишити відповідь