Оскарження штрафів

Зупинка транспортного засобу поліцейським: як діяти в складних ситуаціях

Правила дорожнього руху є основою безпеки на дорогах. Згідно з ПДР, кожен водій зобов’язаний дотримуватися вимог поліцейського,у т.ч. якщо здійснюється зупинка транспортного засобу. Водій повинен пред’явити документи для перевірки, дати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність транспортного засобу та оглянути його відповідно до законодавства.

Однак, водій має важливе право на правову допомогу. Якщо він не може захистити свої права самостійно, він має право зателефонувати адвокату, який надасть консультацію. У випадку проведення слідчих дій (напр., обшук автомобіля, обшук водія, затримання особи), водій має право залучити адвоката безпосередньо на місце проведення таких дій .

Якщо водій не задоволений рішенням або діями поліцейського, він може оскаржити їх до керівництва поліції або в судовому порядку.

Після зупинки транспортного засобу, поліцейський зобов’язаний розбірливо представитися водію, назвавши своє повне ім’я, звання та посаду. Водій також має право зафіксувати дані з посвідчення та номер нагрудного жетона поліцейського (тільки не на камеру).

Поліцейський має невідкладно повідомити водія про причину зупинки та роз’яснити суть скоєного водієм порушення. Процес спілкування повинен бути зафіксований за допомогою нагрудної відеокамери поліцейського та зберігатися протягом 30 днів.

Раніше АвтоЮрист розповідав про причини зупинки транспортних засобів.

Поліцейський має право здійснити огляд транспортного засобу. Однак, важливо зазначити, що поліцейський не має права без належних правових підстав здійснювати обшук автомобіля.

Обшук – це складна та серйозна слідча дія, яка здійснюється в межах кримінального провадження та її проведення регламентується кримінальним процесом. Тому поліцейському заборонено безпідставно, без наявності законних підстав проникати у транспортний засіб, в тому числі самостійно відмикати двері автомобіля із середини.

Іноді трапляються неприємні ситуації між водіями та поліцейськими, коли сторони не можуть дійти спільного рішення, бачать ситуацію по різному, по різному трактують Правила дорожнього руху. Це може бути надзвичайно конфліктною ситуацією, особливо якщо ставлення між сторонами вже сприймається як провокаційне.

Заради справедливості, важливо зазначити, що провокаторами в таких ситуаціях можуть бути як водії, так і поліцейські. У спілкуванні водій-поліцейський, водію допустимо емоційно висловлюватися, ставити певні провокаційні питання (хоч і не бажано). Натомість поліцейському прямо заборонено піддаватися емоціям, здійснювати провокативні дії відносно водія та створювати конфліктні ситуації.

Водій, як громадянин, має право діяти так, як не заборонено. Натомість поліцейський зобов’язаний вчиняти виключно так, як прямо передбачено законодавством.

У випадку, коли стикаєшся з конфліктними ситуаціями на дорозі з поліцейськими, краще зберегти холоднокровність та уникнути вступу в конфлікт. Навіть якщо правоохоронець не дотримується вимог закону, він має переважне право на застосування сили, що може призвести до небажаних фізичних наслідків для водія.

Зазвичай у таких ситуаціях саме водій стає жертвою фізичної агресії, отримуючи травми та дискомфорт. До того ж, поліцейські можуть ініціювати притягнення водія до кримінальної відповідальності згідно зі статтею 342 Кримінального кодексу за опір працівникові правоохоронного органу або статтею 345 КК за погрозу або насильство щодо працівника правоохоронного органу.

Звичайно, що жодні порушення закону не можуть виправдати насильство. Якщо водій стикається з провокаціями з боку правоохоронців, краще скористатися своїм правом на фіксацію спілкування з ними, залученням адвоката та подальшим оскарженням їх дій та рішень. Практика показує, що майже всі дійсно незаконні рішення поліцейських можна оскаржити. Важливо зберігати спокій та діяти розумно.

Захист від неправомірних дій та рішень правоохоронців краще здійснювати, залишаючись фізично цілим і здоровим. Таким чином, уникнути конфлікту з поліцейським та зберегти своє здоров’я та безпеку є найбільш розумною стратегією.

Раніше АвтоЮрист розповідав про штрафні бали за порушення ПДР, які пропонуються.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Більше про те як оскаржити штраф за порушення ПДР.

Related Posts

Залишити відповідь