Новини

Верховна Рада ухвалила закон, який повинен розвинути електротранспорт в Україні

Рада України підтримала проект Закону №8172, який має на меті розвиток екологічно чистого громадського транспорту, зокрема електробусів, та розвиток відповідної зарядної інфраструктури для електротранспорту.

Закон передбачає обмеження на закупівлю та експлуатацію дизельних та бензинових автобусів у сфері громадського транспорту. З 2036 року на міські автобусні маршрути залучатимуть виключно електробуси. Також допускається транспорт у тому числі на водневих паливних елементах, або транспортні засоби із двигуном на газі.

Згідно з планами, до 2030 року близько 25% усього громадського транспорту у великих українських містах складатимуть електробуси або автобуси на газі, а до 2033 року їхня частка має подвоїтися.

Закон також передбачає спрощені земельні вимоги щодо розміщення електрозарядних станцій. Під час підключення до мереж «Укренерго» до кінця 2024 року передбачено пільги, а також не стягування плати за потужність.

Дозволено буде встановлювати зарядні станції для ОСББ у межах наявної потужності. Ці заходи сприятимуть покращенню екологічної ситуації в містах України.

Також закон передбачає, що при проектуванні багатоповерхової забудови, обов’язково повинно бути передбачено не менше 50% місць для паркування, зберігання транспортних засобів, які оснащені електричними двигунами, станціями зарядки електромобілів та забезпечення можливості підключення на таких місцях пристроїв заряджання електромобілів з окремим комерційним обліком електричної енергії.

До речі, в Церматті (гірський курорт в Швейцарії) дозволені лише такі види транспорту, як електричні машини, велосипеди, електроскутери та електрокари. Також можна побачити кінну позашляхову техніку, яка використовується для робіт на гірських схилах та перевезення вантажів. І такі правила.

Правила на обмеження руху в містечку автомобілів з дизельними чи бензиновими двигунами запроваджені ще в 1961 році. З того часу правило діє, з доповненням про можливість використання саме електротранспорту.

Раніше АвтоЮрист розповідав про штрафні бали за порушення ПДР, які пропонуються.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Залишити відповідь