Оскарження штрафів

Штрафні бали за порушення ПДР

Українським водіям готують чергове посилення відповідальності за порушення ПДР. Цього разу нардепи розглядатимуть законопроект про штрафні бали за порушення Правил дорожнього руху.

Порушникам, крім штрафу за конкретне порушення на дорозі, додатково нараховуватимуть штрафні бали. Розмір балів залежатиме від конкретного порушення.

Наприклад, за перевищення дозволеної швидкості руху на більше як 20 км/год., водію-порушнику буде нараховано 2 штрафні бали. За перевищення швидкості більше як на 50 км/год. – 5 штрафних балів.

Поки що передбачено, що штрафні бали за порушення ПДР будуть нараховуватися тільки за порушення, зафіксовані безпосередньо патрульним поліцейським на дорозі. Порушення, які зафіксовані камерами автофіксації мають каратися лише штрафами.

Якщо водій накопичить 12 штрафних балів, його буде тимчасово позбавлено права керувати транспортними засобами.

Законопроектом передбачено, що через рік з дня нарахування, бали списуватимуться.

Штрафні бали будуть нараховуватися у кількості:

одного балу за вчинення правопорушення, передбаченого частиною п’ятою, десятою статті 121 КУпАП;
двох балів за вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою, сьомою, одинадцятою статті 121, частиною першою (крім зафіксованих в автоматичному режимі), другою статті 122, частиною першою статті 123 КУпАП;
трьох балів за вчинення правопорушення, передбаченого частиною другою статті 121, частиною третьою статті 122 КУпАП;
п’яти балів за вчинення правопорушення, передбаченого частиною четвертою, п’ятою статті 122 (крім зафіксованих в автоматичному режимі), статтею 122-4, частиною другою статті 123 КУпАП.

Раніше АвтоЮрист розповідав, що парламент готується значно посилити контроль і відповідальність за наявністю полісів автострахування.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Як оскаржити штраф за порушення ПДР.

Related Posts

Залишити відповідь