Оскарження штрафів

Адміністративний штраф за брудний номерний знак

Згідно із п. 2.9. В, водієві забороняється керувати транспортним засобом з номерним знаком, який забруднений, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 м.

Керування або експлуатація транспортного засобу із забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дає можливості чітко визначити символи або буквено-числову комбінацію номерного знака з відстані двадцяти метрів, карається адміністративним штрафом в розмірі 1190 грн.

Безумовно, в погодних умовах високої вологості, снігу, слякоті, дощу, ймовірність, що водій буде рухатися на автомобілі із забрудненим номерним знаком дуже висока. Тому час від часу потрібно робити зупинку щоб оглянути номерні знаки та за необхідності очистити їх.

Часто. за таких погодних умов, поліцейські зупиняють автомобіль і самі пропонують водію очистити номерний знак, не маючи наміру притягнути водія до адмінвідповідальності.

Однак, є й випадки, коли патрульний поліцейський не намагається розуміти дорожні обставини і одразу ж притягає водія до адміністративної відповідальності, виносячи відповідну постанову в справі про адміністративне правопорушення.

Важливо! Для того щоб поліцейський міг накласти адміністративне стягнення за вчинене на його думку правопорушення, він повинен надати докази вчинення правопорушення.

Дане правопорушення передбачає погану видимість з 20 метрів. Тому логічно. що поліцейський повинен зафіксувати погану видимість номерного знаку (навіть одного символу) з 20 м.

З іншого боку водій, виявивши, що він вчиняє правопорушення (у т.ч., що у нього забруднений номерний знак), повинен невідкладно усунути порушення. В даному випадку – очистити номерний знак.

Фактично, виконавши свій обов’язок очищення номерного знаку невідкладно після того як про це дізнався, водій не дає можливості поліцейському вчасно зафіксувати (оформити доказ) порушення. Таким чином: немає доказу – немає штрафу.

Звичайно, це не гарантує, що поліцейський не винесе постанову. Однак, це дозволить водію оскаржити штраф за порушення ПДР, цю постанову в суді як таку, яка винесена без доказів вчинення правопорушення.

Раніше АвтоЮрист розповідав, що нероз’яснення водію його прав, призводить до скасування штрафів за порушення ПДР.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.

Записатися на юридичну консультацію до адвоката легко! Просто напишіть нам у зручний спосіб:

 

Related Posts

Залишити відповідь