Безпека дорожнього руху, Новини

Новий законопроект щодо відповідальності за порушення ПДР та безпеки на дорогах

Відповідно до законопроекту №9210, зареєстрованого у Верховній Раді, планується внести зміни до ст. 121 Кодексу України про адміністративні порушення ПДР та інших законодавчих актів України.

Одним з основних положень проекту є запровадження нових штрафів та відповідальності для пасажирів, які не використовують ремені безпеки або шоломи. В даний момент штрафи накладаються на водіїв, але згідно з новими змінами пасажири також будуть нести фінансову відповідальність за таке порушення у розмірі 510 гривень.

Крім того, проектом №9210 передбачається підвищення штрафів за керування транспортними засобами з технічними несправностями. За порушення такого роду штраф може становити до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 850 грн.

Законопроект пропонує збільшити штраф за невчасне проходження обов’язкового технічного контролю транспортними засобами, які підлягають такому контролю. У разі прийняття проект Верховною Радою, штрафпіднімуть з 340 до 850 грн.

Додатково, проект передбачає заборону на використання транспортних засобів, які не відповідають екологічним нормам. Це стосується ввезених з-за кордону автомобілів, які не мають документів, що засвідчують їхню відповідність вимогам технічних регламентів та екологічних стандартів (від Євро-2 до Євро-6).

За повторне вчинення правопорушень, передбачених у ст. 121 КУпАП, проектом передбачено застосування кратних санкцій, що означає збільшення покарання у два рази.

Ці зміни у законодавстві мають на меті покращити безпеку на дорогах та забезпечити виконання вимог щодо технічного стану транспортних засобів та екологічних норм. Вони спрямовані на запобігання можливим аваріям, зменшення ризику травмування пасажирів та покращення якості довкілля шляхом обмеження використання застарілих та екологічно небезпечних автомобілів.

Раніше АвтоЮрист розповідав про штрафні бали за порушення ПДР, які пропонуються.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Більше про те як оскаржити штраф за порушення ПДР.

Related Posts

Залишити відповідь