Новини

Кабмін вніс зміни в порядок проходження техконтролю транспортних засобів

Нові зміни в порядок проходження обов’язкового технічного контролю були затверджені Кабінетом Міністрів України. Урядовий портал повідомив, що постановою від 19 травня 2023 року “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. № 137 і від 31 травня 2012 р. № 512” передбачено ці зміни.

Одне з основних нововведень полягає у впровадженні електронної форми протоколу перевірки технічного стану транспортних засобів. За потреби, замовник все ще може отримати паперову копію протоколу. Важливо зазначити, що друк протоколу можливий тільки на бланку встановленого зразка, а вартість такого бланку сплачується суб’єктом господарювання.

Постановою також було внесено інші зміни:

– оновлено обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів;
– впроваджено відеофіксацію процесу обов’язкового технічного контролю транспортних засобів.

Зазначено, що органи державної влади, місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи зможуть отримати відеоматеріали від суб’єкта, який проводить обов’язковий технічний контроль, за відповідними запитами.

Впровадження відеофіксації допоможе уникнути фальсифікаційних дій під час перевірки технічного стану, що в свою чергу зроблено для підвищення безпеки дорожнього руху.

Крім того, постанова передбачає інтеграцію вимог Директиви 2014/45/ЄС від 3 квітня 2014 року “Про періодичні тестування на придатність до експлуатації для моторних транспортних засобів та їх причепів” в національне законодавство. Це означає, що технічний контроль транспортних засобів буде відповідати встановленим європейським стандартам.

Ці зміни мають велике значення для власників транспортних засобів, оскільки дозволяють забезпечити більш ефективну та надійну перевірку їх технічного стану. Впровадження електронної форми протоколу та відеофіксації процесу контролю сприятиме зниженню можливості фальсифікації результатів і покращенню безпеки дорожнього руху. Крім того, імплементація європейських стандартів дозволить забезпечити високу якість технічного контролю відповідно до міжнародних норм.

Раніше АвтоЮрист розповідав про штрафні бали за порушення ПДР, які пропонуються.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Залишити відповідь