Новини

З травня українські ПДР повністю переходять на т.з. літню редакцію

З 1 квітня на столичних дорогах були встановлені нові дорожні знаки, що замінили попередні швидкісні ліміти 50 км/год і 80 км/год.

Проте важливо пам’ятати, що ці швидкісні обмеження застосовуються не на всіх вулицях і встановлюються лише за наявності відповідних дорожніх знаків. Тому, будьте уважні і слідкуйте за належними знаками на дорозі.

Відомі випадки, коли водії оскаржували штрафи за порушення ПДР, зокрема за перевищення швидкості. Вони посилалися на рішення Київради, яке встановлює швидкісний ліміт 80 на ділянці дороги, тоді як камера автофіксації зафіксувала швидкість 77. Важливо зазначити, що штрафи виписуються згідно з фактично зафіксованою швидкістю, а не залежно від рішень місцевих органів самоврядування.

Згідно з правилами дорожнього руху, з 1 травня в Україні скасовується обов’язкове увімкнення ближнього світла фар або денних ходових вогнів поза населеними пунктами. Ця зміна є щорічною і діє з 1 жовтня до 1 травня. Вона пов’язана з необхідністю покращення видимості на дорозі в умовах недостатнього освітлення, зокрема в осінньо-зимовий період.

Протягом зазначеного періоду (з 1 жовтня до 1 травня) водії зобов’язані вмикати ближнє світло фар або денні ходові вогні. За порушення цього правила поліцейські накладатимуть штраф у розмірі 425 гривень.

Пам’ятайте, що дорога – це місце, де кожен з нас має зіграти свою роль у створенні безпечного та гармонійного середовища. Будьте відповідальними водіями, дотримуйтесь правил і зберігайте безпеку на дорозі.

Раніше АвтоЮрист розповідав про штрафи за денні ходові вогні.

 

Залишити відповідь