Повернення водійських прав

Суд виправдав водія по ст. 130 КУпАП: огляд на стан сп’яніння не підтвердив вину

Суд виправдав водія, якого поліцейські звинуватили у керуванні транспортним засобом у стані наркотичного сп’яніння. Згідно протоколу про адмінправопорушення, водію інкримінували відмову пройти огляд на стан сп’яніння. За це передбачена відповідальність згідно ст. 130 КупАП.

Згідно протоколу, водій керував авто з ознаками наркотичного сп`яніння, а саме: зіниці очей звужені та не реагували на світло, посмикування очних яблук. Від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився. Це є порушення вимоги п. 2.5 ПДР України, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Водій з таке обвинувачення заперечував. Згідно його версії, він не відмовлявся пройти огляд на стан сп’яніння, а просто протягом двох годинне міг здати аналізи.

Згідно рішення суду, винуватість особи у вчиненні адміністративного правопорушення має бути безумовно доведено достатніми доказами, які установлюють об`єктивну істину у справі. Однак, наявними в матеріалах справи доказами, вина водія не підтверджується поза розумним сумнівом.

З наявного відеозапису вбачається, що водій погодився пройти огляд на стан сп’яніння та проїхав з поліцейськими до лікарні. Однак на протязі двох годин він фізіологічно не змін здати аналіз сечі.

В суді водій пояснив, що від проходження огляду не відмовлявся, а не міг здати аналіз сечі з причин, що не залежали від нього.

Суд визнав водія не винним у винесеному йому обвинуваченні, зазначивши, що водій не відмовлявся від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння. Також в рішенні зазначено, що сам по собі втомлений вигляд водія, спокійне поводження і адекватна поведінка до поліцейських, не може бути розцінені як ознаки наркотичного сп`яніння.

Раніше АвтоЮрист розповідав про огляд водіїв на стан алкогольного, наркотичного та іншого сп’яніння.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Залишити відповідь