Оскарження штрафів

Адміністративний штраф за брудний номерний знак

Штраф за порушення ПДР в частині використання державного реєстраційного номера транспортного засобу може становити 5100 грн. Верховна Рада проголосувала законопроект про посилення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху.

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено новою статтею 121-3 – “Порушення вимог законодавства щодо використання номерних знаків транспортних засобів”. Одночасно, внесено зміни у ч. 6 ст. 121 КУпАП, з якої виключено частину про номерні знаки.

Нова норма передбачає штраф в розмірі 1190 грн. за керування або експлуатацію транспортного засобу без номерного знака, з номерним знаком, що не належить цьому засобу або не відповідає встановленим зразкам або вимогам, з номерним знаком, закріпленим у невстановленому для цього місці, перевернутим чи неосвітленим, закритим іншими предметами (в тому числі прозорими), з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дає можливості чітко визначити символи або буквено-числову комбінацію номерного знака з відстані двадцяти метрів, а так само вчинення інших дій, спрямованих на умисне приховування номерного знака.

Раніше штраф за такі порушення становив 850 грн.

Разом з цим, у статті 121 КУпАП було передбачене покарання за повторність такого порушення – штраф в розмірі 1700 грн., або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Тепер же, можна порушувати їздити з брудним номерним знаком, якого не видно скільки завгодно, штраф завжди буде однаковим і жодних інших покарань за таке не буде.

До речі, це саме та норма, яку використовують патрульні поліцейські для притягнення до адміністративної відповідальності водіїв, які приховують номерні знаки перед камерами автоматичної фіксації порушень ПДР.

Вводиться адміністративна відповідальність за керування або експлуатацію транспортного засобу із незаконно встановленими номерними знаками Збройних Сил України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації або дипломатичних представництв, консульств та інших міжнародних організацій, які користуються повним та частковим імунітетом.

За таке порушення передбачено штраф в розмірі 2550 грн.

Якщо ж таке порушення ПДР буде вчинено повторно, водію загрожує покарання у виді штрафу в розмірі 5100 грн. і обов’язково позбавлення водійських прав на строк від трьох до шести місяців.

Закон вступає в силу з наступного дня після його публікації. Він уже підписаний головою Верховної Ради України і переданий на підпис президенту України. У зв’язку із цим, з дня на день водіїв штрафуватимуть по новому.

Раніше АвтоЮрист розповідав як сплатити штраф за порушення ПДР зі знижкою.

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Як оскаржити штраф за порушення ПДР.

Related Posts

Залишити відповідь