Повернення водійських прав

Адмін. відповідальність по ст. 130 КУпАП: штраф і позбавлення водійських прав

Найтяжче покарання у сфері безпеки дорожнього руху передбачено за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння (стаття 130 КУпАП). За таке адміністративне правопорушення передбачено позбавлення водійських прав на рік і штраф в розмірі 17000 грн. (якщо правопорушення вчинено вперше).

Згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачено покарання у виді штрафу в розмірі 17000 грн. та позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік.

АвтоЮрист розповідає: Порядок огляду водіїв на стан сп’яніння

Згідно із ч. 2 ст. 130 КУпАП, за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, передбачено покарання у виді 1) штрафу у розмірі 34000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або 2) адміністративний арешт на строк десять діб та позбавлення водійських прав на три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

АвтоЮрист розповідає: З якого часу починається відлік строку позбавлення прав

Частина 3 стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачене адміністративне покарання у виді 1) штрафу в розмірі 51000 грн. та позбавлення права керування транспортними засобами на строк десять років, з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або 2) адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.

Важливо! Позбавити права керувати транспортними засобами може тільки суд. Патрульний поліцейський лише складає протокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП. Матеріал, складений поліцейським направляється в районний суд або за місцем складання протоколу, або за місцем проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Саме суд вирішує чи винна особа у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП. Якщо особа винна, суд накладає санкцію, передбачену відповідною нормою (див. вище). Призначити менше чи більше покарання, суд не може, тільки те, що передбачено законом.

Оскаржити постанову суду про позбавлення водійських прав можна до апеляційного суду. Рішення апеляції – остаточне і оскарженню не підлягає.


Якщо у вас є питання щодо притягнення вас чи ваших знайомих до відповідальності за керування у стані сп’яніння чи за відмову пройти огляд на стан сп’яніння, вам потрібна юридична консультація по ст. 130 КУпАП, звертайтеся до нас.

Наші адвокати, які спеціалізуються виключно на наданні правової допомоги водіям, нададуть вам консультацію по справі про позбавлення водійських прав. Юридична консультація онлайн доступна абсолютно кожному, незалежно від того, де ви проживаєте.

Зверніться до нас сьогодні, і ми з радістю надамо вам професійну юридичну підтримку: номер телефону 093 37-66-740 (мессенджери WhatsApp, TelegramViber, iMessage, Signal).

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.

Related Posts