Повернення водійських прав

Огляд водія на стан сп’яніння – останні зміни законодавства

В мережі Інтернет плинуть ріки інформації, що огляд водія на стан сп’яніння (ст. 130 КУпАП) відтепер буде відбуватися по новому. За останній рік, до нас за коментарем з цього питання ЗМІ звертаються чи не щотижня. Насправді, нічого нового не сталося і новинні сайти просто, швидше за все не звіряють першоджерело.

Суть таких повідомлень в тому, що порядок огляду водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння зазнав змін в части фіксації проведення такого огляду.

Основна зміна полягає в тому, що поліцейський, проводячи огляд водія на стан сп’яніння, обов’язково повинен застосовувати технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів, залучає двох свідків. Матеріали відеозапису долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Ця зміна в закон внесена ще в лютому 2021 року. До цього, залучення двох свідків під час проведення огляду на стан алкогольного чи іншого сп’яніння було обов’язковим.

Варто зазначити, що порядок огляду водія на стан сп’яніння є чітко регламентований і його порушення має конкретний наслідок – визнання огляду недійсним.

Раніше адвокат Богдан Глядик розповідав детальніше про огляд водіїв на стан алкогольного, наркотичного сп’яніння.

У справах про повернення водійських прав (по ст. 130 КУпАП), ми, в юридичній компанії АвтоЮрист, часто отримуємо позитивний результат, доказуючи в суді, що поліцейським було порушено порядок проведення огляду водія на стан сп’яніння.

Якщо раніше для цього потрібно було шукати свідків, яких залучали поліцейські, то тепер же поліцейські надають відеозапис на якому все зафіксовано.

До речі, відсутність відеозапису також дає підстави для закриття справи про притягнення водія до адміністративної відповідальності згідно ст. 130 КУпАП та фактично визнання водія невинним.

Для наших клієнтів інколи досить дієвою є звичайна юридична консультація по справі про позбавлення водійських прав. Уже на початкових етапах адвокат по справах ст. 130 КУпАП може акцентувати увагу клієнта на допущених під час оформлення протоколу та проведення огляду на стан сп’яніння помилках. Ми допомагаємо сформувати правову позицію, яку клієнт здатний самостійно донести до судді для отримання позитивного результату.

Часто навіть консультація адвоката онлайн фактично дає водію ключі від рішення суду на його користь. Багатьом клієнтам звичайна консультація адвоката по ст. 130 КУпАП дозволяє економити кошти.

До речі, згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП, за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного, іншого сп’яніння або під впливом лікарських засобів, а так само відмова у встановленому порядку пройти огляд на стан сп’яніння, передбачено покарання – позбавлення водійських прав на рік і штраф 17000 грн.

Якщо ви потрапили у ситуацію, пов’язану з позбавленням водійських прав по ст. 130 КУпАП, звертайтесь до нас за номером телефону 093 37-66-740 (меседжери WhatsApp, TelegramViber, iMessage, Signal), і для вас буде доступна як юридична консультація, так і повний правовий захист адвоката у вашій справі.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.

Related Posts

Залишити відповідь