ДТП, Повернення водійських прав

Позбавлення водійських прав по ДТП неможливе – Верховний Суд

Повертаємося до питання позбавлення водійських прав як додаткового покарання по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), якщо особа такого права не має.

Нещадовно адвокат по ДТП писав про те, що Верховний Суд проаналізував декілька рішень свої колег і став на сторону меншості, вказавши, що позбавлення права керувати транспортним засобом можливе навіть, якщо особа такого права немає. Основний аргумент – ніде не написано, що так робити не можна… або “бо так”.

Зараз же, хочемо проаналізувати іншу позицію, якої дотримуємося і ми в нашій адвокатській практиці юридичної компанії АвтоЮрист.

Проаналізуємо постанову колегії суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 22 січня 2019 року.

Вироком суду першої інстанції, який підтримали судді апеляційної інстанції особу було визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки та позбавлення водійських прав на 3 роки.

Засудженого визнано винним в тому, що він, керуючи автомобілем марки «Мерседес-Бенс Е250», рухаючись по під’їзній технологічній дорозі, був неуважний до дорожньої обстановки, не впорався з керуванням автомобіля та здійснив з`їзд з проїзної частини дороги на ліве узбіччя по напрямку свого руху, де здійснив наїзд на дерево, порушивши тим самим вимоги п. п. 2.3.6), 12.1 Правил дорожнього руху України. Внаслідок ДТП, двоє пасажирів автомобіля, отримали тяжкі тілесні ушкодження, від яких загинули на місці події.

Досудове розслідування кримінального правопорушення та судовий розгляд даного кримінального провадження підтвердило, що особа, яка керувала транспортним засобом посвідчення водія, яке б надавало право керувати транспортними засобами, не отримувала.

Верховний Суд в цій справі прийшов до висновку про помилковість призначення додаткового покарання особі у виді позбавлення спеціального права, так як особа такого права не має.

До речі, при вирішенні питання позбавлення водійських прав як додаткового покарання, суди часто посилаються, поряд зі свіжою практикою Верховного Суду, й на досить давню Постанову Пленуму ВС України за 2003 рік, згідно якої, суд не вправі призначити позбавлення водійських прав як покарання особі, яка не має права керувати транспортними засобами.

Якщо вам потрібна правова підтримка, юридична консультація по справах ДТП, в справах про позбавлення водійських прав, звертайтеся. Юридична компанія АвтоЮрист – колектив вузькоспеціалізованих адвокатів, які практикують у сфері безпеки дорожнього руху та надають професійну правову допомогу водіям, учасникам дорожнього руху, юридичним та фізичним особам з питань володіння, користування та розпорядження транспортними засобами.

Навіть, якщо ви перебуваєте не в Києві, професійна юридична консультація наших адвокатів по ДТП повноцінно вам доступна. Ми надаємо юридичні консультації онлайн через популярні мобільні месенджери (WhatsApp, Telegram, Signal, Viber), а також платформи відеозв’язку (Skype, Meet, Teams, FaceTime та інші).

Зверніться до нас сьогодні, і ми з радістю надамо вам професійну юридичну підтримку: номер телефону 093 37-66-740 (мессенджери WhatsApp, TelegramViber, iMessage, Signal).

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram, (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.

Згідно із ст. 286 Кримінального кодексу України, за порушення правил безпеки дорожнього руху, в залежності від наслідків, винній особі загрожує:

– ч. 1 ст. 286 КК – потерпілий отримав травми середньої тяжкості – штраф від 51000 до 85000 грн. або виправні роботи до 2 років, або арешт на 6 міс., або обмеження волі до 3 років, але з обов’язковим позбавленням правакерувати транспортними засобами до 3 років; (до речі, за такою кваліфікацією кримінальне провадження можна закрити “без суду і слідства”)
– ч. 2 ст. 286 КК – потерпілий отримав тяжкі травми або загинув – позбавлення волі строком від 3 до 8 років, а також можливе позбавлення водійських прав до 3 років;
– ч. 3 ст. 286 КК – загинуло декілька потерпілих – позбавлення волі від 5 до 10 років, з позбавленням прав до 3 років. 

Related Posts

Залишити відповідь