Повернення водійських прав

Покарання за керування транспортним засобом у стані сп’яніння посилюють у Польщі

У Польщі посилюють покарання за керування транспортним засобом у стані сп’яніння. Відповідний закон підписаний президентом.

Зокрема змінами в законодавство передбачена конфіскація транспортного засобу за керування автомобілем напідпитку. Вилучатимуть автомобіль якщо у водія буде зафіксовано рівень алкоголю від 1,5 проміле.

Однак, якщо водій стане учасником ДТП у нетверезому стані, для конфіскації автомобіля буде достатньо 0,5 проміле.

Посилюється також кримінальне покарання за ДТП, в якому, з вини нетверезого воді, якщо потерпілі отримають тяжкі травми або загинуть. Максимальний строк позбавлення волі буде становити 16 років, замість сьогоднішніх 12.

В Україні для конфіскації транспортного засобу може бути достатньо стану сп’яніння водія на рівні 0,2 проміле. Конфіскувати автомобіль можуть навіть за відмову пройти огляд на стан сп’яніння.

Стаття 130 КУпАП дозволяє конфіскувати автомобіль, якщо водій повторно вчиняє відповідне порушення. Однак, рішення про конфіскацію приймається на розсуд суду.

Якщо ж такі порушення буде вчинено більше двох разів, конфіскація транспортного засобу як додаткове покарання буде обов’язковою.

Адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп’яніння чи за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння

Стаття 130 КУпАП передбачає відповідальність 1) за керування транспортними засобами особами в стані сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, 2) за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, 3) за відмову особи, яка керує транспортним засобом, пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП, за будь яке із вказаних правопорушень передбачено штраф в розмірі 17000 грн. і обов’язкове позбавлення водійських прав на рік.

За ч. 2 ст. 130 КУпАП, за повторне вчинення будь якого із зазначених порушень, передбачене покарання у виді штрафу в розмірі 34000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки, а також з можливим оплатним вилученням транспортного засобу. Альтернатива штрафу – адміністративний арешт на 10 діб.

Частина 3 стаття 130 КУпАП: за вчинення зазначених порушень особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за такі порушення, передбачено штраф в розмірі 51000 грн. з позбавленням водійських прав на 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника. В цьому випадку суд може замість штрафу застосувати адміністративний арешт на 15 діб.

Кримінальне покарання за ДТП з потерпілими, вчинене водієм у стані сп’яніння

Стаття 286-1 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за вчинення ДТП з потерпілими особою, яка керує транспортним засобом у стані сп’яніння , що спричинило потерпілому травми або призвело до загибелі потерпілих.

Якщо потерпілий отримав травми середньої тяжкості, винному водію загрожує кримінальне покарання у виді позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 3 до 5 років.

Ті самі діяння, вчинені в стані сп’яніння, якщо вони заподіяли потерпілому тяжке тілесне ушкодження, караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням водійських прав на строк від 5 до 8 років.

Якщо в результаті ДТП з потерпілими з вини нетверезого водія потерпілий загинув, передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 10 років та обов’язкове позбавлення водійських прав на 5 – 10 років.

У випадку загибелі в ДТП декількох осіб, передбачено кримінальне покарання у виді позбавлення волі строком від 7 до 12 років з позбавленням водійських прав на строк від 7 до 10 років.

Раніше АвтоЮрист розповідав про огляд водіїв на стан алкогольного, наркотичного та іншого сп’яніння.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Related Posts

Залишити відповідь