Новини, Оскарження штрафів

Штрафи за порушення ПДР збільшують в 10 разів з наступного року

У Верховні раді на порядку денному законопроект про посилення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху для власників елітних авто. Народні депутати пропонують збільшити штрафи за порушення ПДР для водіїв елітних транспортних засобів в десять разів.

Наприклад, якщо штраф за порушення правил зупинки, стоянки на місці, призначеному для осіб з інвалідністю становить від 1020 грн. до 1700 грн., то для водія елітного автомобіля, такий штраф уже становитиме від 10200 до 17000 грн. А за зупинку на смузі для руху громадського транспорту, для водія елітного авто штраф становитиме 6800 грн.

Як оскаржити штраф за порушення ПДР.

Якщо, наприклад, санкцією ч. 1 статті 130 КУпАП, за керування автомобілем у стані сп’яніння чи за відмову пройти огляд на стан сп’яннія передбачений штраф в розмірі 17000 грн., то для власника елітного транспортного засобу, такий штраф буде уже 170000 грн.

І так з усіма адміністративними штрафами за порушення ПДР.

Кримінальна відповідальність за ДТП з потерпілими

Також пропонується збільшити у двіччі штрафи як кримінальну відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху. 

Напр., згідно частини першої статті 286 Кримінального кодексу, за порушення правил безпеки дорожнього руху, що призвело до отримання потерпілим травм середньої тяжкості, однією із передбачених кримінальних санкцій є штраф в розмірі від 51000 до 85000 грн. 

У випадку притягнення до кримінальної відповідальності за ДТП з потерпілими по ч. 1 ст. 286 КК України, водій елітного транспортного засобу може отримати покарання у виді штрафу в розмірі від 102000 до 170000 грн. 

Елітний транспортний засіб

Даний законопроект тісно пов’язаний з іншим, який власне й вводить поняття “елітний транспортний засіб”.

Елітним, пропонується вважати транспортний засіб, вартість якого перевищує 375 розмірів мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня відповідного року.

На 2023 рік розмір мінімальної зарплати пропонується встановити – 6700 грн. Тобто, елітним у 2023 році буде автомобіль, вартість якого перевищує 2 512 500 грн. (приблизно 69000 доларів США при сьогоднішньому курсі).

У разі прийняття відповідного законопроекту, він повинен вступити в дію з 01 січня 2023 року. Варто відзначити, що проект зареєстрований в Раді ще до війни, на початку лютого 2022 року.

Оскаржити штраф за порушення ПДР, який накладено на керманича дорого автомобіля повищо можна за загальною процедурою.

Раніше АвтоЮрист розповідав як сплатити штраф за порушення ПДР зі знижкою 50%.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Related Posts

Залишити відповідь