Оскарження штрафів

Докази порушення ПДР – відео з мобільного телефону поліцейського

При прийнятті рішення про притягнення водія до адміністративної відповідальності, патрульний поліцейський повинен надати докази порушення ПДР.

Дуже часто, як доказ вчинення водієм порушення вимог Правил дорожнього руху, патрульний поліцейський надає відеозапис із власного мобільного телефону. Саме такий відеозапис стає підставою, на думку поліцейського, притягнення автомобіліста до відповідальності.

Чи може такий відеозапис з мобільного телефона правоохоронця слугувати доказом порушення ПДР водієм?

Згідно діючого законодавства, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У справах про оскарження штрафів за порушення ПДР, обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Тобто, водій, оскаржуючи постанову в справі про адміністративне правопорушення, звертається до суду і стверджує, що поліцейський, який цю постанову виносив, притягнув водія до відповідальності не правомірно. В цій справі саме поліцейський буде зобов’язаний довести, що він все зробив правильно.

Довести правомірність своїх дій патрульний поліцейський може за допомогою наданих в суді доказів.

Патрульний поліцейський є представником органу державної влади. Виконуючи свої повноваження, він повинен діяти виключно так, як це чітко передбачено.

Звичайний громадянин, має право робити все, що не заборонено. Поліцейський може робити тільки те, що йому дозволено.

Інструкція про застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, містить чіткий перелік пристроїв, з допомогою яких поліції надано право здійснювати відеофіксацію.

Серед таких пристроїв, згідно Інструкції, власні мобільні телефони, смартфони, планшети, портативні камери не згадуються. Тобто, фактично це забороняє поліцейським здійснювати відеофіксацію порушення ПДР на власний мобільний телефон.

Розглядаючи справи про оскарження штрафів за порушення ПДР, де докази порушення – відео з телефону поліцейського (таких справ дуже багато), суди скасовують штрафи, вказуючи, що надані відповідачем із власного мобільного телефону відеозаписи не можуть бути належними доказами у справі.

Раніше АвтоЮрист розповідав як сплатити штраф за порушення ПДР зі знижкою 50%.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.

Як оскаржити штраф за порушення ПДР.


Юридична консультація адвоката доступна і отримати її легко. Ми можемо зустрітися у нас в офісі, а можемо надати юридичну консультацію онлайн. Просто напиши нам. Ми проконсультуємо по ДТП, щодо справи по ст. 130 КУпАП, про отримання страхового відшкодування та інших питаннях автоправа. 

Related Posts

Залишити відповідь