В Україні закінчується тиждень безпеки дорожнього руху. В рамках заходів, повідомлено, що за 10 місяців 2023 року в Україні зафіксовано близько 19.8 тис. ДТП з потерпілими, які або отримали травми, або загинули. Як неодноразово зазначав адвокат по ДТП Богдан Глядик, 41% з цих ДТП – через перевищення швидкості.
23% – порушення правил маневрування
9% – порушення правил проїзду перехресть
6% – порушення правил проїзду пішохідних переходів
5% – недотримання безпечної дистанції чи інтервалу
Ще 5% – керування у стані сп’яніння
Адвокат по ДТП Богдан Глядик звертає увагу, що погодні умови на початку зимового періоду (коли холодає, випадає дощ, сніг, настають заморозки) є сприятливими для підвищення рівня аварійності на дорогах. В групі ризику абсолютно усі: і водії, які їздять на зимовій резині, і ті, які продовжують рух на літніх колесах, і велосипедисти, і пішоходи.
Перші заморозки завжди призводять до різкого збільшення кількості ДТП. Причин може бути безліч, але основними, на нашу думку, є літні шини та те, що водії ще не налаштувалися на зимовий стиль водіння.
Ось декілька порад адвоката по ДТП:
1. Обов’язково перевзуйте ваш автомобіль в зимові шини. Водій отримає більшу впевненість, керованість автомобіля та більш менш безпечний гальмівний шлях.
До речі, за певних умов, несезонні шини можуть стати причиною притягнення водія до кримінальної відповідальності за ДТП з потерпілими.
2. Під час руху дотримуйтеся безпечної дистанції та інтервалу. Не потрібно їхати дуже близько до автомобілів попереду і збоку.
3. Зменшіть швидкість руху. Пам’ятайте, що Правила дорожнього руху передбачають дозволену швидкість руху і безпечну (швидкість, за якої водій має змогу безпечно керувати транспортним засобом та контролювати його рух у конкретних дорожніх умовах)/
4. Завчасно плануйте свій маршрут. Не здійснюйте різких маневрів, перелаштувань в останню мить.
5. Якщо стали учасником ДТП, обов’язково одягніть світловідбиваючий жилет та ставте попереджувальний знак аварійної зупинки так, щоб інші водії могли вчасно його побачити і відреагувати на ДТП попереду (згідно з ПДР, у населених пунктах не менше як за 20 м. до автомобіля (але не забувайте про сліди ДТП, осипи, осколки, які можуть свідчити на користь когось з водіїв), за межами населених пунктів – не менше як за 40 м.).
6. Без необхідності, не перебувайте в автомобілях-учасниках ДТП, які залишаються на проїзній частині. Так, на вулиці холодно, але перебувати на проїзній частині. в автомобілі – небезпечно.
7. Користуйтеся можливістю оформлення ДТП за допомогою європротоколу. Якщо це можливо, ви зекономите не тільки свій час. але й час інших учасників дорожнього руху, які вимушені стояти в заторі через ДТП.
8. У випадку, якщо в ДТП хтось отримав травми, перш за все подбайте про надання медичної допомоги потерпілому, при цьому не забувайте про власну безпеку (див. п. 5). Повідомте поліцію про автопригоду.
Якщо потрібна юридична консультація адвоката по ДТП, скористайтеся. Часто консультація адвоката обходиться дешевше, ніж можливі наслідки без професійних підказок автоюрист.
І головне! ДТП – стресова ситуація (хіба що ви активний учасник різних ДТП і вже звикли). Важливо одразу ж опанувати свої емоції і діяти прагматично.
Раніше АвтоЮрист писав, що потрібно адвокату по ДТП для ефективної юридичної консультації.
Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.
Записатися на юридичну консультацію до адвоката по ДТП легко! Просто напишіть нам у зручний спосіб: