Порушення правил транспортування тварин на транспорті, має наслідком загрозу життю та здоров’ю людей та тварин. На дорогах можна часто побачити водіїв, які тримають на руках собак невеликих порід. Це заважає керуванню транспортним засобом та збільшує ризик виникнення ДТП.
Народні депутати Олександр Юрченко та Антоніна Славицька ініціювали законопроект №9016, який передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечного перевезення тварин у транспортних засобах.
Законопроект не визначає самих правил перевезення у транспортному засобі тварин. Ним пропонується лише доповнити закон про дорожній рух нормою, що вимагає від водіїв “здійснювати перевезення в транспортних засобах тварин у спосіб, що не заважає керуванню транспортним засобом та дотримання водієм правил дорожнього руху”.
Правила дорожнього руху також не визначають таких правил. Однак, в Україні діють Правила транспортування тварин, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України. Згідно них, у разі перевезення домашніх тварин автомобільним транспортом у салоні транспортного засобу допускається перевозити дрібних тварин у кошиках, сумках із суцільним дном, птахів у клітках, собак у намордниках за наявності повідка, за умови, що тварини не забруднюють салон та речі пасажирів і розташовуються на підлозі, а за наявності підстилки – на сидінні (під час перевезення в таксі).
Разом з цим, автори законопроекту пропонують Кабміну переглянути зазначені правила та адаптувати до умов сьогодення, задля забезпечення безпеки дорожнього руху.
За порушення правил перевезення тварин передбачається запровадити штраф в розмірі 510 грн. Якщо порушення буде вчинено повторно, штраф уже становитиме 850 грн.
Якщо законопроект буде прийнятий, то водії та пасажири, які перевозять тварин неправильно, будуть притягнуті до відповідальності та понесуть штрафні санкції. Таким чином, з’явиться відповідальність водіїв за безпечне перевезення тварин, що має на меті зменшення кількості аварій на дорозі.
Раніше АвтоЮрист розповідав про штрафні бали за порушення ПДР, які пропонуються.
Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.
Більше про те як оскаржити штраф за порушення ПДР.