ДТП

Адвокат по ДТП: золоте правило трьох секунд

Правила дорожнього руху про зимові шини на авто. Адвокат по ДТП розповідає про відповідальність за порушення ПДР

Безпечна дистанція — відстань до транспортного засобу, що рухається попереду по тій самій смузі, яка у разі його раптового гальмування або зупинки дасть можливість водієві транспортного засобу, що рухається позаду, запобігти зіткненню без здійснення будь-якого маневру.

В сьогоднішніх погодних умовах (сніг, лід) адвокат по ДТП Богдан Глядик звертає увагу, що питання безпечної дистанції особливо актуальне. Адже це напряму впливає на можливість уникнути дистанційної ДТП.

Безпечна дистанція – досить суб’єктивний показник. За різних обставин, він різний. На нього впливає транспортний засіб, його стан, в які шини взутий автомобіль, який тип, стан дорожнього покриття, освітлення дороги, видимість тощо.

В Україні покарання за недотримання дистанції можлива тільки при настанні наслідків, тобто у випадку, якщо трапилася ДТП. Якщо ДТП без потерпілих (ст. 124 КУпАП) – штраф в розмірі 850 грн. або позбавлення водійських прав на рік. У випадку, якщо ДТП з потерпілими (ст. 286 КК, 286-1 КК) – в залежності від наслідків, до 12 років позбавлення волі та позбавлення водійських прав до 10 років. Самого факту порушення ПДР недостатньо.

Однак, наприклад в Німеччині, яка славиться своїми “безлімітними” в плані швидкості автобанами, за недотримання безпечної дистанції, водій сплачує штраф в розмірі 400 Євро, а також отримує тимчасову заборону на керування ТЗ на 3 місяці.

Спостереження адвоката по ДТП: навіть, якщо автомобіль по німецькому автобану їде зі швидкістю 200+ км/год, якщо попереду нього буде їхати автомобіль, який на швидкості 90 км/год. здійснює обгін іншого автомобіля, водій швидкісного авто ні в якому разі не під’їде близько до цього “тихохідного” авто і тим більше не буде блимати йому. Просто спокійно знизить швидкість, обере безпечну дистанцію і буде чекати, поки авто попереду не закінчить свій маневр.

Правило трьох секунд

Чим більша відстань до переднього автомобіля, тим більше часу має водій, для того щоб спочатку розпізнати небезпеку, а потім безпечно відреагувати на цю небезпеку.

В практиці водіння (до речі, далеко не кожний інструктор по водінню про це розказує), а також в рекомендаціях деяких національних органів з безпеки дорожнього руху країн Європи, Америки, є т.з правило трьох секунд. Адвокат по ДТП також рекомендує користуватися цим правилом.

Дане значення означає відстань до автомобіля, який рухається попереду, яку проїде ваш транспортний засіб за три секунди, за умови руху зі сталою швидкістю.

Визначити таку відстань не складно. Рухаючись, спостерігайте за чимось стаціонарним, наприклад, дорожнім знаком або деревом, під час руху автомобіля перед вами. Зафіксуйте момент, коли транспортний засіб попереду проїде цю точку й виміряйте скільки секунд вам знадобиться, щоб подолати ту ж саму відстань. Якщо це менше трьох секунд, значить, вам потрібно збільшити дистанцію між машинами та тримати більшу відстань.

Але, це правило варто використовувати при ідеальних дорожніх умовах. В зимовий період, за складних погодних умов, відстань бажано ще збільшити. Можна навіть розглянути варіант 5-7 секунд.

Фактично ми говоримо про час, який необхідний водію 1) для ідентифікації зміни дорожньої обстановки, виникнення небезпеки, 2) для прийняття рішення як діяти, приведення в дію гальмівного механізмі та 3) для шляху, який автомобіль гальмуватиме.

Раніше АвтоЮрист розповідав про кримінальну відповідальність за ДТП.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.

Записатися на юридичну консультацію до адвоката легко! Просто напишіть нам у зручний спосіб:

Залишити відповідь