Погода остаточно переходить в зимовий період. Середньодобова температура повітря уже опускається нижче 7 градусів. Вранці і ввечері заморозки. А це означає, що автомобілісту потрібно перезуватися.
Перше, про що хочеться відзначити, українські Правила дорожнього руху не містять чіткої і однозначної вимоги до водіїв змінювати літні шини на зимові. Відсутня адміністративна відповідальність за їзду на літніх шинах взимку.
Однак це не означає, що такої вимоги нема. Більш детально, адвокат по ДТП розповідав про кримінальну відповідальність за автомобільні шини не по сезону.
Нещодавно у Верховній Раді України зареєстрували законопроект, який повинен ввести обов’язок для автовласників щосезону змінювати автомобільні шини.
Згідно цього проекту, водіям доведеться в обов’язковому порядку їздити на зимових шинах в період з 01 листопада до 31 березня. За невиконання цієї вимоги, законотворці просять карати порушників штрафом, в розмірі 340 грн.
Про це АвтоЮрист писав тут.
До речі, в ряді європейських країн, обов’язок їздити взимку на зимових шинах діє уже давно.
В Австрії, для прикладу, за невиконання такої вимоги ПДР, передбачений штраф в розмірі 50 євро. Однак, якщо це несезонні шини стануть причиною ДТП без потерпілих, штраф уже становитиме 5000 Євро. Їздити на зимових колесах потрібно з 01 листопада до 15 квітня.
Обов’язковим з 15 листопада до 15 березня є використання зимових шин в Словенії. Порушення коштуватиме автовласнику від 40 до 500 Євро.
В Німеччині, для прикладу немає чітких часових рамок, коли водії повинні їздити на зимових колесах. Однак є вимога здійснювати рух на таких, коли на дорозі сніг, лід, мокрий сніг. за порушення – штраф від 60 євро.
В цілому обов’язкові часові рамки для використання зимових шин, встановлено в Болгарії, Литві. Латвії, Естонії, Фінляндії, Швеції, Ісландії, Норвегії, Франції, Словаччині, Туреччині, Чехії, Хорватії. в Люксембурзі, а також в італійському регіоні Тіроль.
Важливо, що використання автомобільних шин по сезону, сприяє безпеці на дорозі, зменшує аварійність і травматизм від ДТП.
Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.
Юридична консультація адвоката по ДТП – максимально просто. Пишіть: