Повернення водійських прав

В Україні зросла кількість випадків керування у стані спʼяніння

Патрульна поліція повідомляє, що за минулий рік суттєво збільшилася кількість випадків складення матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності водіїв, які кермували автомобілем з ознаками спʼяніння або відмовилися пройти огляд на стан спʼяніння у встановленому законом порядку. 

Повідомляється, що за минулий рік зафіксовано 151 тис. протоколів по ст. 130 КУпАП.  У цьому році, за перші чотири місяці зафіксовано майже 50 тис. складених протоколів по ст. 130 КУпАП. 

Перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції Олексій Білошицький також повідомив, на даний час серйозно розглядається питання впровадження в практику т.з. пунктів тверезості. Які активно діють в Європі.

«Пункт тверезості» передбачає, що в певному місці патрульні зупинятимуть майже усі автомобілі і водії будуть зобовʼязані пройти огляд на стан спʼяніння. 

Згідно із статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за керування транспортним засобом у стані спʼяніння або за відмову пройти огляд на стан спʼяніння у встановленому законом порядку, передбачена адміністративна відповідальність:

1) якщо вперше вчинити таке правопорушення – штраф в розмірі 17 тис. грн. і обовʼязкове позбавлення водійських прав на рік.
2) якщо вдруге протягом року вчинити таке порушення – штраф 34 тис. грн. і позбавлення водійських прав на 3 роки, але уже з можливим (не обовʼязковим) оплатним вилученням транспортного засобу (якщо авто належить порушнику, його вилучають, на аукціоні продають, від отриманих коштів віднімають витрати, повʼязані з проведенням торгів, а різницю повертають). В цьому випадку замість штрафу може бути адмінарешт на 10 діб.
3) якщо водій втретє і протягом року вчинить керування у стані алкогольного, наркотичного чи іншого спʼяніння або відмовиться пройти огляд на стан спʼяніння у встановленому законом порядку (і за кожне наступне таке правопорушення), йому загрожує – 51 тис. грн штрафу і позбавлення водійських прав на 10 років, уже з обовʼязковою конфіскацією ТЗ. Замість штрафу може бути адмінарешт на 15 діб.


Юридична консультація по ст. 130 КУпАП від АвтоЮрист

Якщо у вас є питання щодо притягнення вас чи ваших знайомих до відповідальності за керування у стані сп’яніння чи за відмову пройти огляд на стан сп’яніння, вам потрібна юридична консультація по ст. 130 КУпАП, звертайтеся до нас.

 

Наші адвокати, які спеціалізуються виключно на наданні правової допомоги водіям, нададуть вам консультацію по справі про позбавлення водійських прав. Юридична консультація онлайн доступна абсолютно кожному, незалежно від того, де ви проживаєте.

Зверніться до нас сьогодні, і ми з радістю надамо вам професійну юридичну підтримку: номер телефону 093 37-66-740 (мессенджери WhatsApp, Telegram, Signal, Viber, iMessage).

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.