Оскарження штрафів

Штраф за порушення правил паркування

Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає штраф за порушення правил паркування. Неоплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування карається штрафом, який становить 20-кратний розмір вартості години паркування на відповідному місці.

Тобто, якщо вартість години паркування становить 10 грн., штраф за несплату – 200 грн.

Як оскаржити штраф за порушення ПДР.

Не так давно Окружний адміністративний суд міста Києва визнав необґрунтованими тарифи за паркування у місті Києві і скасував їх. Про це АвтоЮрист розповідав тут. А тому, фактично у столиці тимчасово накласти штраф за несплату вартості послуг з паркування – неможливо.

Вартість паркування у Києві

Однак у Київраді на громадське обговорення уже виставлено “нові” тарифи за паркування у столиці. За дивним збігом, нові тарифи такі ж самі, як і скасовані судом.

Як і раніше, столиця поділяється на зони. Чим далі від центру, тим дешевше паркування:

І зона – центральна частина міста – 35 грн./год.;
ІІ зона – території міста, прилеглі до центру – 25 грн./год.;
ІІІ зона – спальні райони – 5 грн./год.

Водію не потрібно запам’ятовувати межі зон. Вартість паркування вказана на спеціальному дорожньому знаку. Там же наявна інструкція як сплатити послуги паркування.

В інших містах вартість послуг з паркування може різнитися. Але, всюди, обов’язково повинна бути розміщена інформація щодо вартості паркування і способу оплати.

Якщо вартість парування у Києві – 35 грн./год, тоді штраф за порушення правил паркування, тобто штраф за несплату паркування – 700 грн.

Способи сплати за паркування

Платити готівкою т.з. паркувальникам – заборонено. Послуги таких людей є незаконними. Зібрані ними кошти проходять поза бюджетом і ніяк офіційно не обліковуються.

Згідно з Правилами паркування транспортними засобами, відведені майданчики для платного паркування повинні обов’язково бути обладнані паркувальними автоматами, платіжними пристроями та/або інформаційними знаками про способи та порядок оплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування.

До речі, згідно цих же Правил, на місцях для паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, та місцях, призначених для зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, не можуть бути розміщені інші транспортні засоби.

Важливо! У Києві плата за паркування здійснюється лише в режимі онлайн із застосуванням різних мобільних застосунків. Паркувальних автоматів із платіжними пристроями у столиці немає. В обласних центрах, особисто ми спостерігали наявність саме паркувальних автоматів.

На нашу думку, можливість сплатити послуги за паркування тільки за допомогою мобільного застосунку є певною формою дискримінації. Адже не всі водії користуються саме смартфонами. Не всі користувачі смартфонів мають постійний доступ до мережі Інтернет (який потрібно для здійснення оплати послуг парковки).

Можливість сплати парковки тільки через мобільний застосунок, зазвичай викликає складнощі у гостей міста (наприклад, як у тернополянина в Києві, так і жителя столиці в Тернополі). Це ж саме з іноземними туристами.

На нашу думку, правильним є обов’язкове розміщення на майданчиках для платного паркування відповідних паркувальних автоматів.

Так працює платне паркування в Європі. Звичайно, не можемо стверджувати за абсолютно усі країни. Точно знаємо, що Естонія, Литва, Швеція, Данія, Німеччина, Франція, Угорщина, Швейцарія, Австрія дають водію вибір способів сплати за паркування.

Раніше АвтоЮрист розповідав про тимчасове затримання автомобіля за порушення правил зупинки чи стоянки.

Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал. Тут же й діліться вашими думками

Залишити відповідь