Новини

Патрульні вилучають авто за підробку VIN-номера – хто в групі ризику

Пам’ятаєте, ми писали про законопроект, який вводить штрафи за керування транспортними засобами із перевищенням встановленого законодавством допустимого рівня шуму? Боротьбу з шумними автомобілями вирішили вести не чекаючи прийняття закону. Досить своєрідно.

Отже, в поліції вирішили, що щоб на вулицях не їздили “гучні” автомобілі, їх потрібно прибрати з вулиці.

Все частіше і частіше ми в юридичному бутику АвтоЮрист стикаємося з інформацією, що патрульні просто зупиняють “гучні” автомобілі, дивляться VIN-номер авто і заявляють, що в них підозра, що номер підроблений або перебити. А далі слідчо-оперативна група, кримінальне провадження по ст. 290 Кримінального кодексу, евакуатор і тривала експертиза.

Все, завдання виконано – автомобілі з дороги прибрали. Що ж, поки що робити висновки про те, що це свідомі масові дії патрульних поліцейських, напевно ще зарано. Однак наявність багатьох сигналів про це, все ж насторожує.

У будь якому випадку, водіям таких авто, особливо саме зараз, не потрібно додатково провокувати патрульних на зупинку. Потрібно обов’язково фіксувати порушення зі сторони правоохоронців, якщо такі є і захищати свої права, і себе, в правовому полі. 

Згідно статті 290 КК, знищення, підробка або заміна ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі або кузова, або заміна без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу, караються штрафом від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Залишити відповідь