Безпека дорожнього руху, Оскарження штрафів

Перевищення швидкості: штрафи та відповідальність в Україні

На перший погляд, невинна мить прискорення на дорозі може обернутися серйозними наслідками. Швидкість руху — це не просто цифра на спідометрі, а один із ключових факторів, що впливає на безпеку дорожнього руху. Чому ж так важливо дотримуватися швидкісних обмежень і яка відповідальність чекає на порушників?

Перевищення швидкості руху – найчастіша причина ДТП і, чи не найчастіше порушення ПДР, за яке водіїв притягують до адміністративної відповідальності

В Україні швидкісні обмеження встановлені на законодавчому рівні. Згідно з розділом 12 Правил дорожнього руху, у населених пунктах максимальна дозволена швидкість становить 50 км/год. В житловій зоні – до 20 км/год. Поза населеними пунктами діють інші обмеження залежно від типу дороги: на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, що відокремлені одна від одної розділювальною смугою – не більше 110 км/год, на інших автомобільних дорогах – не більше 90 км/год., на автомагістралі – не більше 130 км/год

На окремих ділянках дороги, вулиць, як в населених пунктах, так і пози такими, швидкість руху може бути іншою і регулюється вона встановленими дорожніми знаками

За перевищення дозволеної швидкості руху передбачений адміністративний штраф. Якщо водій перевищує встановлену швидкість більш як на 20 км/год, відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, він має сплатити штраф у розмірі 340 гривень. Більш серйозне порушення – перевищення швидкості на понад 50 км/год – карається значно суворіше: штраф становить вже 1700 гривень (ч. 4 ст. 122 КУпАП).

Сучасні технології активно впроваджуються в сферу дорожнього контролю. Швидкість транспортних засобів контролюється за допомогою камер автоматичної фіксації порушень ПДР та спеціальних приладів, таких як TruCAM. Ці засоби не лише полегшують роботу правоохоронців, а й підвищують рівень безпеки на дорогах.

В Україні від того як зафіксовано порушення ПДР – перевищення швидкості, залежать умови сплати штрафу за таке порушення. Якщо перевищення швидкості зафіксовано камерою автоматичної фіксації порушень ПДР, у водія є можливість сплатити половину штрафу протягом 10 днів. Повна сума штрафу має бути сплачена протягом 30 днів. У випадку, якщо порушення було виявлено патрульним поліцейським за допомогою TruCAM, штраф потрібно сплатити протягом 15 днів і лише в повному розмірі.

Раніше АвтоЮрист розповідав, що доказування правопорушення – обовʼязок поліцейського.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram та отримуйте знижку на наші послуги з питань оскарження штрафів за порушення ПДР. Також підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.