Новини

Електросамокати будуть стежити за дотриманням ПДР

Влада Мельбурна вирішила впровадити інноваційний підхід до регулювання руху електросамокатів. Електросамокати будуть здатні сповіщати водіїв звуковими сигналами, якщо ті порушують правила дорожнього руху. метою проекту є зменшення неправомірного використання електросамокатів, такого як катання у двох на одному самокаті та незаконне пересування по пішохідних доріжках.

Зокрема, міська влада представила новий парк електросамокатів від компанії Lime, оснащених вдосконаленою камерою та системою GPS. Цей проект планується розгорнути по всьому місту для задоволення попиту на цей вид транспорту. але, одночасно з популярністю, до міської влади поступає чимало скарг на користувачів дрібного електротранспорту, які порушують ПДР та створюють перешкоди для пішоходів.

Заступник мера Мельбурна Ніколас Ріс розповів, що планується визначити зони обмеженого доступу для самокатів, включаючи пішохідні доріжки в районах де досить пожвавлений пішохідний рух. Крім того, нова технологія дозволить знижувати швидкість руху електросамоката там, де велика інтенсивність руху.

За словами Ріса, електросамокати будуть активно сповіщати водіїв, якщо ті намагатимуться в’їхати у заборонені зони.

Поміж цим, вже йде розробка системи штучного інтелекту, яка перешкоджатиме завершенню поїздки у разі неправильного паркування самоката. Також вивчається можливість виявлення стану алкогольного сп’яніння водіїв та ідентифікації їхнього віку.

Раніше АвтоЮрист розповідав, що Верховна Рада ухвалила закон, який повинен розвинути електротранспорт в Україні.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram, підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.