Ще в березні, одразу після початку вторгнення путінсько-фашистської росії в Україну, було озвучено ряд рішень, пов’язаних з війною, які допускали деякі обмеження для автомобілістів. Зокрема, в ЗМІ пройшла інформація про те, що водіям заборонили використовувати відеореєстратор.
Для автомобілістів це питання досить актуальне, так як дуже часто запис відеореєстратора використовується як доказ у справі по ДТП.
Насправді, про заборону відеореєстраторів не йшлося. Якщо бути точним, мова про заборону будь-якої відео- та фотозйомки доріг загального користування, об’єктів загального призначення, об’єктів інфраструктури, блокпостів, укріплень, розташування, зосередження чи переміщення військових частин (підрозділів) сил оборони.
Але окрім як у ЗМІ, такої інформації офіційними особами більше ніде не публікувалося. Для того щоб якесь рішення, яке має вплив на громадян, почало працювати, його потрібно належним чином донести до нас, громадян. Способом такого донесення інформації є офіційне опублікування тексту такого рішення.
Нажаль, знайти текст рішення військового керівництва чи будь якого іншого адміністративного органу про заборону відеозйомки, нам не вдалося (ми не стверджуємо, що таке не опублікована, не виключено, що наших зусиль з пошуку такого виявилося недостатньо).
Загальна презумпція: все, що прямо не заборонено – дозволено (діє тільки для громадян, для представників влади все з точністю до навпаки). Таким чином, оскільки ми не знаємо про офіційне опублікування рішення про заборону відеозйомки, висновок – така дозволена.
Але, з іншої сторони, в умовах війни, заборона такої відеозйомки – адекватне рішення для безпеки держави та громадян. Причин не довіряти нашим військовим у нас немає. Тому, знову ж припущення, рішення про заборону відеозйомки дійсно може бути.
Нажаль, дати конкретну відповідь щодо можливості використання відеореєстратора – складно. Нема рішення про заборону – нема заборони. З іншої сторони, наш обов’язок – будь яким чином полегшувати роботу військових. За наявної вище інформації, кожний сам приймає рішення чи користуватися відеореєстратором.
На нашу думку, з поваги до військових, яких точно буде хвилювати наявність в авто відеореєстратора, краще від такого відмовитися.
З іншої сторони, запис відеореєстратора – це чудовий доказ у справі по ДТП. За допомогою такого відеозапису можна встановити механізм ДТП, інші дані, які важливі для вирішення питання чиєїсь вини в ДТП з потерпілими.
Адвокат по ДТП завжди радий наявності відеозапису ДТП. Фактично відтворена до дрібниць дорожня аварія, механізм ДТП, значно спрощує вироблення стратегії захисту в такій справі.
На нашу думку, якщо все ж ви приймаєте рішення про використання відеореєстратора, його роботу потрібно налаштуват так, щоб на відеореєстраторі зберігався один коротенький відеофайл. В такому випадку, навіть, якщо у когось виникне питання щодо використання водієм реєстратора, після перегляду відео стане зрозуміло, що такий використовується не з протиправною метою, а відеозапис можна буде видалити.
У випадку ДТП, такий відеозапис можна буде використати як доказ.
Раніше АвтоЮрист розповідав як сплатити штраф за порушення ПДР зі знижкою 50%.
Щоб не пропускати важливі події, підпишіться на нас в соціальних мережах: Facebook, Instagram і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал.