Новини

Розмитнення авто повинно бути максимально доступним – Богдан Глядик

Протягом минулого місяця українці активно купували вживані легкові автомобілі, які були імпортовані з-за кордону. Загалом було продано 17,3 тисячі таких машин, що стало найвищим показником за останні 10 місяців.

За даними статистики, найбільша частка в цьому сегменті авторинку належала бензиновим автомобілям, які складали 43% від усіх проданих. Далі йшли дизельні машини з часткою 35%, електромобілі – 14%, авто з газобалонним обладнанням (ГБО) – 5%, а гібриди становили 3%.

Відзначається, що середній вік вживаних автомобілів, які отримали українські номери в останньому місяці, становить 10,5 років.

Загалом, з початку поточного року, в Україні зареєстровано 87,2 тисячі вживаних легковиків, які були імпортовані з-за кордону. Ця цифра перевищує кількість реєстрацій нових автомобілів в 3,2 рази за той же період.

засновник юридичного бутика АвтоЮрист, адвокат Богдан Глядик, поділився своїми думками про розмитнення автомобілів в період воєнного стану в прямому ефірі телеканалу “Київ”.

Адвокат зазначив, що держава вважає надходження від розмитнення автомобілів важливим джерелом наповнення бюджету, особливо в умовах воєнного стану.

За даними народного депутата Ярослава Железняка, лише за один рік після скасування нульового розмитнення, бюджет України отримав більше 35 мільярди гривень від ввезення автомобілів.

Однак, на думку Богдана Глядика, концепція розмитнення авто як джерела бюджетних коштів потребує перегляду.

На думку експерта, автомобіль слід розглядати як робочий інструмент, що може генерувати прибуток для власника і, як наслідок, збільшує податкові надходження у бюджет.

Тому важливо, щоб процедура розмитнення автомобілів була максимально доступною для всіх громадян. Вартість розмитнення повинна бути мінімальною та однаковою для всіх авто, незалежно від їхньої цінової категорії.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter (тут же можете зв’язуватися з нами), підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал