Суди скасовують штрафи за порушення ПДР, якщо патрульний поліцейський, виносячи відповідну постанову у справі про адміністративне правопорушення, не надав доказів протиправних дій водія.
Патрульні поліцейські мають повноваження притягати до відповідальності за порушення вимог Правил дорожнього руху.
Фактично, поліцейський, зупинивши транспортний засіб, вважаючи, що водій відхилився від норм ПДР, повинен виконати роль органу правосуддя, розглянути справу про притягнення водія до адміністративної відповідальності.
За результатами такого розгляду, на підставі наявних у нього належних і допустимих доказів вчинення водієм порушення, поліцейський приймає рішення про те, чи винний водій.
Сам порядок дещо нелогічний.
Перш за все, поліцейському дозволено зупиняти транспортний засіб у випадку порушення водієм ПДР. Тобто, якщо автомобіль зупинено, то найімовірніше через те, що поліцейський уже вважає, що водій винний.
Про всі причини зупинки транспортного засобу поліцейським читайте тут.
У цій процедурі патрульний поліцейський перебирає на себе функції і обвинувача, і органу правосуддя. Малоймовірно (і практика показує, що це так), щоб поліцейський, який обвинувачує водія у тому, що він порушив ПДР, визнав водія невинним за таким обвинуваченням.
Було б більш логічним, якби хоча б напарник патрульного розглядав справу. Результат, звичайно ж, не був би іншим, але процедура була б логічніша.
Проте, маємо те, що маємо.
Не погоджуючись із рішенням патрульного, водії звертаються з позовом до суду. І якщо для самого поліцейського доказом є те, що він безпосередньо спостерігав, то для суду такий варіант не проходить. Суд вимагає доказів.
Слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook, Instagram та отримуйте знижку на наші послуги з питань оскарження штрафів за порушення ПДР. Також підписуйтеся на наш YouTube та Telegram-канал.
Перш за все, як ми раніше розповідали, доказування правопорушення – обов’язок поліцейського. Саме поліцейський повинен у суді довести, що прийняте ним рішення є законним.
Верховний Суд чітко зазначає, що якщо в матеріалах справи відсутній будь-який доказ, який би підтвердив факт порушення Правил дорожнього руху, то це свідчить про недоведеність суб’єктом владних повноважень (тобто патрульним поліцейським) правомірності прийнятої ним постанови (тобто штрафу за порушення ПДР).
До речі, усних чи письмових пояснень, рапорта поліцейського недостатньо для визнання його рішення про накладення штрафу за порушення ПДР законним.
Записатися на юридичну консультацію до адвоката легко! Просто напишіть нам у зручний спосіб: